• Przyznam, że przekroczyło to granice i przyzwoitości, i śmieszności. Po przejęciu przez Koleje Śląskie od Przewozów Regionalnych wszystkich przewozów lokalnych zaczęło dziać się coś kuriozalnego. Przez ostatni tydzień KŚ bombardowały nas komunikatami: dziennie 20, nawet 90 odwołanych kursów. Plagą są awarie i pewien dyspozytor, który posłał pociągi nie tam, gdzie trzeba, skąd trudno było je zawrócić. Nawiasem mówiąc, pod względem gubienia pociągów jesteśmy chyba jednym ze światowych liderów. Całkiem niedawno pociąg zgubił się również w Warszawie. Po prostu, ku zaskoczeniu maszynisty i oczywiście pasażerów, dotarł do zupełnie innego miejsca niż zaplanowana trasa.
 • Produkcja fiata pandy
  Fiat we Włoszech znajduje się w stanie agonalnym - te słowa wypowiedział sam szef koncernu Sergio Marchionne, narażając się zresztą na gigantyczną krytykę ze strony rodaków.
 • Marcin Piasecki
  Dawno już nominacje do zarządu państwowej spółki nie wzbudziły tak powszechnej, pozytywnej reakcji. I słusznie, bo nowe władze PKP SA to zaledwie trzy osoby, za to fachowcy naprawdę dużego kalibru. Superzarząd. Tylko firmy, którymi przyjdzie im zarządzać bądź je nadzorować, w większości nie są super - pisze wydawca DGP Marcin Piasecki.
 • Marcin Piasecki, wydawca "DGP"
  Zastanawiające jest to, że tzw. rynki tak niewiele nauczyły się chociażby z przykładu skrajnego, jak bańka internetowa, czy przykładu pouczającego, jak dzieje wyceny giełdowej Microsoftu. Przecież nie ma siły, szaleństwo na punkcie Apple’a musi się uspokoić. Rynki jednak temu nie wierzą, na swojego konia postawiły duże pieniądze
 • Marcin Piasecki
  Sezon na nerwowość i niepokój trwa w pełni. Doświadczamy tego i my, dziennikarze. Wystarczy napisać w gazecie najbardziej niewinne zdanie w stylu „siedziba firmy X tonęła w delikatnych promieniach późnozimowego słońca”, aby zaczęła się afera.
 • Marcin Piasecki
  Nie ACTA i nie przepisy dotyczące leków refundowanych są ostatnie w kolejce. Będzie jeszcze cała masa spraw, które są ważne dla społeczeństwa i którymi go lepiej nie zaskakiwać - pisze wydawca DGP Marcin Piasecki.
 • Marcin Piasecki
  P od pewnymi względami nowa ustawa refundacyjna jest ustawą fascynującą. Żeby było jasne: piszę to z ironią i drwiną – pewnie jak duża część czytelników uważam te przepisy za spore nieszczęście, tryb wprowadzenia ich w życie za skandaliczny, komunikację ze społeczeństwem za grube nieporozumienie, a upór rządu i polityków partii rządzącej, żeby poeksperymentować na żywym organizmie pacjentów, lekarzy, aptekarzy i kilku jeszcze grup – za niezrozumiały.
 • Marcin Piasecki: Zamiast z kryzysem w zdrowiu rząd walczy z pacjentami
  Być może przesadzam, być może o tym, że ktoś nie chce iść do lekarza, decyduje wyłącznie beztroska i głupota. Mam jednak wrażenie, że gdyby służba zdrowia była sprawna, a do specjalisty można było dotrzeć w rozsądnym terminie, tej głupoty i beztroski byłoby mniej.
 • Marcin Piasecki
  Panowie prezesi spółek Skarbu Państwa, rząd was potrzebuje. A rząd ma priorytet w postaci gazu łupkowego. Zatem wierćcie, i to wierćcie szybko, dużo szybciej, niż to wcześniej sobie zakładaliście. Gaz z łupków ma rychło zagościć w polskich domach. Wykonać i natychmiast zdawać sprawę, jak idzie - pisze Marcin Piasecki.
 • Marcin Piasecki: Sejmowy spektakl zamiast dyskusji o przyszłości UE
  Gdzie był 13 grudnia minister Sikorski? Wpięte w klapy flagi polskie kontra europejskie oraz pióro, którym Lech Kaczyński podpisał traktat lizboński. No i suwerenność – straciliśmy ją czy nie?