• 200 dyskontów Plus działających w całej Polsce wkrótce przestanie istnieć. Niemiecki właściciel Tangelmann wystawił je na sprzedaż. Nieoficjalnie wiadomo, że w kolejce chętnych już ustawili się Carrefour i Tesco, które chcą w ich miejscu stworzyć sklepy pod swoją nazwą.
 • "Sprzedawałam narkotyki, żeby mieć na życie" - szczerze wyznała zatrzymującym ją policjantom 65-letnia ekspedientka ze sklepu "wszystko po 4 złote" w Łodzi. Przedsiębiorczą sprzedawczynię wsypał diler, który wyśpiewał, gdzie zdobył amfetaminę.
 • Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz wydaje miliony na budowanie specłsużb za granicą. Po co? By zniszczyć Polonię zagranicą. Takie oskarżenia rzuca przeciw niemu stowarzyszenie reprezentujące Polaków w Ameryce Południowej, na czele z Janem Kobylańskim, sponsorem Radia Maryja.
 • Miał być supersystem ratownictwa medycznego, a jest skandal. Państwo wydało 647 milionów złotych na coś, co nie działa. Z raportu NIK, do którego dotarło Radio Zet, wynika, że do systemu włączano nieistniejące oddziały albo takie, które nie mają aparatury do ratowania życia.
 • To dziecko jest dwa razy większe niż przeciętny noworodek. Chłopczyk, który urodził się w Chinach, waży aż 7 kilogramów, a mierzy 63 centymetry. Szczęśliwa matka, kiedy tylko ujrzała malucha, nie mogła uwierzyć własnym oczom.
 • Nie wierz w przepis prania z metki bluzki, kurtki czy materiału. Nie ufaj, że coś jest ze 100-proc. naturalnego surowca, jak wynika z metki. Według kontroli UOKiK-u, co drugi producent odzieży i tkanin podaje o nich nieprawdziwe informacje.
 • KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
  Kelner w sutannie serwuje wyskokowe trunki? A czemu nie - ksiądz z Niemiec Rainer Maria Schiessler podaje piwo gościom, którzy przybyli do Monachium na festiwal tego trunku - Oktoberfest. Przełożeni duchownego są niezbyt zadowoleni, ale wiara uczciwej pracy przecież nie zabrania.
 • 30 milionów metrów kwadratowych ziemi. Tyle co roku znika spod upraw rolników. Jak to możliwe? Na potęgę odrolniamy grunty, by postawić na nich domy. Pod zabudowę idą najlepsze polskie ziemie. Rolnicy protestują, ale samorządy gmin się cieszą, bo na tym zarabiają.
 • Każda firma podlegająca prawu handlowemu - nawet jednoosobowa - od jutra musi mieć nazwę. W przeciwnym razie fiskus uzna to w rozliczeniu za błąd i naliczy kilka tysięcy złotych kary. Może być też problem z rozliczeniem faktur takiej spółki - oto skutki wejścia w życie nowego kodeksu cywilnego.
 • Jedne są w kształcie pąsowej róży, inne przypominające kawałek czekoladki, górę wysypanych bez ładu szuflad albo stertę drewna. Łączy je jedno - na każdym można wygodnie usiąść. Nietypowe krzesła zaprezentowali projektanci na wystawie w Paryżu.