• Andrzej Talaga
  Grecję toczy ciężka choroba, która jest groźniejsza niż jej gigantyczne zadłużenie. To infantylizm. MFW, UE, światowe rynki głowią się, jak pomóc Helladzie i jednocześnie samemu euro, rząd w Atenach ogłasza kolejne punkty programu naprawczego, a społeczeństwo - w szczególności pracownicy rządowych służb - ma to w głębokim poważaniu i bojkotuje akcję ratunkową - pisze Andrzej Talaga.
 • Andrzej Talaga
  Chiny i Brazylia wahają się, czy pomóc zagrożonym bankructwem krajom UE. Jeśli powiedzą "tak", postawią warunki polityczne. Będzie to początek nowego ładu światowego, nigdy bowiem jeszcze Trzeci Świat nie ratował pierwszego.
 • Andrzej Talaga
  Nie da się ocalić zjednoczonej Europy w obecnym kształcie. Kryzys zmienia ją w sieć kilku kręgów. Tak jak u Dantego, najlepiej jest w pierwszym. Polska lokuje się dopiero w czwartym. Czeka nas walka, by to zmienić - pisze Andrzej Talaga, z Dziennika Gazety Prawnej.
 • Andrzej Talaga
  Mińsk poprosił MFW o pomoc. To dobra okazja, by zażądać od reżimu powiększenia zakresu wolności w tym kraju. Polska powinna dążyć do tego, by fundusz pozytywnie rozpatrzył prośbę Łukaszenki - pisze Andrzej Talaga.