• Andrzej Talaga
  Grecję toczy ciężka choroba, która jest groźniejsza niż jej gigantyczne zadłużenie. To infantylizm. MFW, UE, światowe rynki głowią się, jak pomóc Helladzie i jednocześnie samemu euro, rząd w Atenach ogłasza kolejne punkty programu naprawczego, a społeczeństwo - w szczególności pracownicy rządowych służb - ma to w głębokim poważaniu i bojkotuje akcję ratunkową - pisze Andrzej Talaga.
 • Andrzej Talaga
  Europarlament przygotował projekt rezolucji na przyszłoroczny szczyt ONZ w sprawie zrównoważonego rozwoju, który jest miną podłożoną pod polską energetykę. Zakazuje budowania nowych reaktorów atomowych. Za dwa dni dokument będzie głosowany – to ostatni gwizdek, by rozpętać burzę. Nie tylko w obronie naszych interesów, lecz także zdrowego rozsądku - pisze Andrzej Talaga.
 • Andrzej Talaga
  Chiny i Brazylia wahają się, czy pomóc zagrożonym bankructwem krajom UE. Jeśli powiedzą "tak", postawią warunki polityczne. Będzie to początek nowego ładu światowego, nigdy bowiem jeszcze Trzeci Świat nie ratował pierwszego.
 • Andrzej Talaga
  Kryzys strefy euro zepchnął Partnerstwo Wschodnie nawet nie do drugiej, ale do trzeciej ligi priorytetowych spraw Unii. Polska musi więcej robić sama, by zapewnić sobie bufor bezpieczeństw - pisze Andrzej Talaga.