• Andrzej Talaga
  Idealna jednostka specjalna to taka, która perfekcyjnie, bez omyłek wykonuje powierzone jej tajne działania, o jakiej nie usłyszymy w telewizji, nie przeczytamy w prasie. Najlepiej, żebyśmy w ogóle znali tylko jej nazwę. Gdyby zestawić powyższą definicję z GROM-em, wychodzi, że jest zaprzeczeniem ideału - pisze Andrzej Talaga.
 • Andrzej Talaga
  UE najpierw zalała europejskich bankrutów pomocą finansową, teraz zaś ustami Komisji Europejskiej zapowiedziała dla nich fory w pomocy strukturalnej. I tak kraje najbardziej zadłużone nie będą już musiały mieć 15 procent wkładu własnego w inwestycje współfinansowane z Unii, wystarczy im 5 procent. Polska nie znalazła się w tym gronie. Zamiast nagrody za niezadłużanie ponad wszelki rozsądek, zostaniemy ukarani - pisze zastępca redaktora naczelnego "DGP" Andrzej Talaga.
 • Andrzej Talaga: Gospodarka, głupcze. Także na Kaukazie
  Wizyta prezydenta Komorowskiego w Gruzji różniła się od eskapad jego poprzednika. Na korzyść.
 • Andrzej Talaga
  Metro w Singapurze. Chiński chłopiec, 7 – 8 lat. Chudy, blady, na nosie okulary. Namiętnie czyta książkę, powtarzając coś pod nosem. Zajrzałem przez ramię. Ciekawe, jakie bajki chłoną dzieci na drugim końcu świata. Bajki? Bajki to my opowiadamy przy okazji sporów o model edukacji w Polsce. Mały Chińczyk czytał o układach scalonych, i to po angielsku - pisze Andrzej Talaga.
 • Andrzej Talaga
  Podczas wspólnego posiedzenia rządów Niemiec i Polski nie widzieliśmy, by premier Tusk składał kanclerz Merkel wiernopoddańczy hołd. Uroczystość odbyła się w Warszawie, gdzie to my byliśmy gospodarzami, nie zaś u stóp Bramy Brandenburskiej. Mówienie o niemieckiej dominacji czy niemiecko-rosyjskim kondominium jest bajdurzeniem. W dodatku obraźliwym dla Polaków - pisze Andrzej Talaga.
 • Andrzej Talaga
  Ewentualne bankructwo Grecji wywołuje u polityków i bankierów dreszcze, a co dopiero bankructwo Stanów Zjednoczonych. Tymczasem jest bardziej realne niż kolaps Hellady, i to już za dwa miesiące - pisze Andrzej Talaga.
 • Andrzej Talaga
  Mińsk poprosił MFW o pomoc. To dobra okazja, by zażądać od reżimu powiększenia zakresu wolności w tym kraju. Polska powinna dążyć do tego, by fundusz pozytywnie rozpatrzył prośbę Łukaszenki - pisze Andrzej Talaga.
 • Andrzej Talaga
  Kiedy Polska zleciła firmie COVEC budowę kawałka autostrady A2, weszła w interesy z całymi Chinami. Takie przedsiębiorstwa są bowiem mackami chińskiej ekspansji gospodarczej. Ich celem nie jest zysk, ale zdobycie przyczółka, mogą więc zaniżać ceny - pisze Andrzej Talaga.
 • Andrzej Talaga
  Wizyta prezydenta Obamy da nam okazję do porozmawiania z Amerykanami na najwyższym szczeblu o naszym bezpieczeństwie.
 • Andrzej Talaga
  Katyń i Smoleńsk stały się polsko-rosyjskim polem minowym, można wkroczyć na nie z impetem i wylecieć w powietrze, a można też stąpać umiejętnie i pozostać przy życiu. To drugie jest zdecydowanie korzystniejsze.