• Płoną opony przed Ministerstwem Gospodarki. Słychać gwizdy i okrzyki. Czarny dym unosi się nad ulicą. To związkowcy z "Sierpnia 80" protestują przeciw polityce rządu w wobec kryzysu. Przyszli pod gmach ministerstwa z flagami i transparentami. Krzyczą "Nie będziemy płacić za wasz kryzys".
 • Gwiazda: Jankowski i SB? Podejrzewaliśmy go
  To, że ksiądz Jankowski może donosić SB, podejrzewaliśmy już w latach 80. - mówi DZIENNIKOWI Andrzej Gwiazda. Tak działacz niepodległościowej opozycji skomentował informację IPN, że kapelan ”Solidarności” był kontaktem operacyjnym PRL-owskiej bezpieki. Gwiazda przyznaje, że były to poszlaki i domysły, ale w tamtym czasie nie można było ich zweryfikować.
 • Palikot nie mógł mówić w TVP o Libertas
  Telewizja TVP Info przerwała retransmisję konferencji Janusza Palikota natychmiast, kiedy zaczął mówić o eurosceptycznej partii Libertas, której TVP poświęca ostatnio wiele czasu. "Jestem w szoku" - mówi DZIENNIKOWI poseł PO. Telewizja odpowiada, że konferencja Palikota była wypełniaczem programu, a przerwano ją przypadkowo.
 • Czarnecki: Dorn chce być kojarzony z PiS
  Uznanie w oczach społeczności międzynarodowej jest dla mnie ważniejsze niż opinia pana Dorna - mówi DZIENNIKOWI europoseł Ryszard Czarnecki. Dorn opublikował swoją listę kandydatów PiS do europarlamentu, którzy - jego zdaniem - najwięcej mogą zrobić dla partii i dla Polski. Nie umieścił na niej Czarneckiego.
 • Bardzo dobrze, że możemy poznać opinię Polaków o wymiarze sprawiedliwości - mówi DZIENNIKOWI Andrzej Michałowski, wiceprezes Naczelnej Rady Adwokackiej. Ministerstwo zleciło sondaż, który wykazał, że 70 procent Polaków ma bardzo złą opinię o pracy wymiaru sprawiedliwości.
 • Suski: Dorn jest w ciągłej krytyce
  Marek Suski z PiS wyśmiewa Ludwika Dorna, który na swoim blogu ułożył listę najlepszych - jego zdaniem - kandydatów partii do europarlamentu. "Ludwik, odkąd przestał być członkiem partii, jest w ciągłej krytyce i wieszczy upadek PiS" - mówi DZIENNIKOWI poseł Marek Suski.
 • Tusk widzi Krzaklewskiego na listach PO
  "Jeszcze nie ma ostatecznej decyzji w sprawie kandydowania Mariana Krzaklewskiego do europarlamentu z list PO" - powiedział Donald Tusk. Ale gdyby to od niego zależało, to dałby szansę Krzaklewskiemu. DZIENNIK ustalił, że w wyborach do europarlamentu były szef "Solidarności" ma startować z pierwszego miejsca na Podkarpaciu.
 • PSL i SLD razem w Sejmie przeciwko PO
  PSL porzuci dziś swego koalicjanta. W debacie nad projektem PO o zniesieniu subwencji dla partii politycznych ludowcy poprą Lewicę, która przygotowała swój własny projekt. "To nie jest odwet na Platformie za stwierdzenie premiera Tuska o innych w PO i PSL standardach" - mówi DZIENNIKOWI Stanisław Żelichowski. "To próba budowania monopolu przez PO" - twierdzi z kolei prezes PiS Jarosław Kaczyński.
 • Bartoszewski o Steinbach: Ignorować tę panią
  "Radziłbym kompletnie ignorować tę panią" - tak profesor Władysław Bartoszewski w rozmowie z DZIENNIKIEM odpowiada na zarzuty Eriki Steinbach. Szefowa Związku Wypędzonych oskarżyła Polaków o nacjonalizm. Jej zdaniem, jest to efekt rządów braci Kaczyńskich.
 • Nowak: W koalicji obowiązuje lojalność
  "Dzisiaj pan premier dał kolejny dowód, że Platforma przywiązuje dużą wagę do standardów w życiu publicznym" - mówi w TVN 24 Sławomir Nowak, szef kancelarii premiera. I przy okazji tłumaczy koalicjanta. "PSL nieraz udowadnia, że widzi inaczej pewne rzeczy. To są nasi koledzy koalicyjni i obowiązuje pewna lojalność oraz solidarność" - mówi Nowak.