• Antony o anielskim głosie
  Nie wszystkim spodoba się ten album – nawet fanom Antony'ego. Szkoda, bo autor "Swanlights" robi wszystko, żeby wznieść się ponad przeciętność. I jego wysiłki nie idą na marne.
 • W roku chopinowskim rynek muzyczny został zalany wątpliwej jakości wydawnictwami poświęconymi polskiemu geniuszowi. Jednak hołd, jaki członkowie Levity Trio złożyli mu na płycie "Chopin Shuffle" należy zaliczyć do najciekawszych w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Zespół tłumaczy, dlaczego tak trudno walczyć z chopinowskimi kliszami.
 • Tych gwiazd nie można przegapić na Open'erze
  Z tak dużej ilości światowej klasy zespołów i solistów, jakich zaserwuje nam 9. edycja Open'er Festival, nie łatwo wybrać tych, których warto zobaczyć. A wybrać trzeba, bo scen będzie kilka i występy wielu gwiazd odbędą się w tym samym czasie. Dla niezdecydowanych mamy kilka podpowiedzi.
 • Open’er – jedna z najciekawszych imprez w Europie? Festiwal dorównujący rozmachem słynnym Glastonbury czy Roskilde? Możliwe. Ale fenomen Open’era tkwi gdzie indziej. To pierwszy festiwal, który wypchnął Polskę skutecznie poza muzyczny.
 • Jak to dobrze, że pierwsza płyta z sensem reinterpretująca utwory Chopina, została nagrana przez Polaków. Levity ratują nią honor nadwiślańskiej muzyki, która już dawno ugrzęzła między romantycznym eskapizmem a nudnym powielaniem schematów.
 • Roebrt Brylewski: Czekam na nową rewolucję
  Mistrz gitarom się nie kłania. Przeciwnie – wyrusza na wojnę z muzycznym blichtrem i angażuje się w nowe projekty. O miłości do reggae, grzechach polskiego rocka i fenomenie Kryzysu rozmawiamy z Robertem Brylewskim.
 • Weterani rocka z AC/DC zapewne przyciągną tłumy. Sześć milionów egzemplarzy ich ostatniej płyty „Black Ice” (2008) sprzedało się bez problemu. Dla Live Nation, organizatorów na koncertu na Bemowie, to najważniejszy argument, żeby po 18 latach od ostatniego występu Australijczyków ponownie ściągnąć ich do Polski.
 • Fisz i Emade nie lubią się powtarzać. Ich nowa płyta to kolejna wolta – tym razem w stronę klasycznego punku. „Kulturze” bracia opowiadają o pożeraniu autobusów i klątwie polskiego hip-hopu.
 • Trudno uwierzyć, że z rzewnych melodii można jeszcze utkać coś oryginalnego, a jednak The National ta sztuka udaje się po raz kolejny. Ich piąty album to prawdziwy wyciskacz łez – a przy tym jedna z najważniejszych płyt tego roku.
 • Wdowa po Kurcie Cobainie wreszcie otrząsnęła się z narkotykowego zamroczenia, zebrała nowy skład zespołu Hole i nagrała najlepszą od dekady płytę.