• PKO BP stał się w ubiegłym roku dziesiątym najbardziej dochodowym bankiem na świecie - wynika z najnowszego opracowania opublikowanego przez analityków z amerykańskiego Boston Consulting Group.
 • Kreml w Moskwie
  Im głębszy kryzys w strefie euro, tym większe zainteresowanie Rosjan inwestowaniem w Polsce. Rosja oczekuje, że kłopoty Europy spowodują odpływ zachodniego kapitału z naszego rynku. Wówczas sięgnie po niedostępne dotąd dla niej aktywa.
 • Gorączka złota w bankach
  Od stycznia do skarbców banków centralnych na świecie trafiło już 350 ton tego metalu, z czego niemal połowa – w trzecim kwartale tego roku. Dokonują w tym roku rekordowych zakupów złota. Wzmożone zainteresowanie tym metalem jest efektem kryzysu zadłużeniowego w strefie euro i w Stanach Zjednoczonych, w związku z czym stało się ono najważniejszą bezpieczną lokatą kapitału.
 • Terminal płatniczy
  Szykuje się rewolucja, z której posiadacze kart zadowoleni nie będą. Plan uknuli globalni gracze na rynku transakcji bezgotówkowych. Sprzedadzą cię całego i nawet nie mrugną okiem.
 • Rosyjskie finanse na dnie. Bank centralny ostrzega przed kryzysem
  Bank centralny Rosji chce wziąć  smycz komercyjne banki. Oferują one tak wysokie oprocentowanie lokat, że nie będzie ich stać na wypłatę odsetek. To oznacza, że wkrótce w Rosji wybuchnie wielki finansowy kryzys, który zniszczy cały system bankowy.