• Kryzys gospodarczy wpędza Greków w choroby
    Zapaść gospodarcza mocno odbiła się na kondycji społeczeństwa. W ciągu minionych lat znacząco wzrosła liczba zakażeń wirusem HIV i chorych na depresję. O prawie połowę zwiększyła się liczba samobójstw. Te dramatyczne wnioski płyną z raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
  • Ateny tną wydatki, ale nie ma sposobu na redukcję długu greckiego bez darowania jego części. Międzynarodowy Fundusz Walutowy nie chce wspierać państwa, które "nie daje nadziei na uniknięcie bankructwa".
  • Jesteś pedofilem, ekshibicjonistą albo hazardzistą? To dostaniesz rentę
    Mimo trudności z załataniem dziury budżetowej Grecja nie szczędzi grosza na pomoc społeczną. Ministerstwo pracy za niepełnosprawnych, którzy mogą się starać o rentę, uznało... pedofilów, ekshibicjonistów, sadomasochistów, piromanów i hazardzistów. Początkowo trudno nam było uwierzyć w doniesienia z pogrążonego w kryzysie kraju. Przepisy o rencie dla pedofila znajdują się jednak na oficjalnej stronie internetowej ministerstwa pracy w Atenach.
  • Greckie domino pogrąża kolejne kraje
    Grecka zaraza niszczy Europę. Pada kolejne państwo, które nie radzi sobie z finansami. Oliwy do ognia dodały decyzje agencji ratingowych, które natychmiast obniżyły wiarygodność kredytową państwa. Bankructwo wydaje się więc kwestią czasu, a władze szykują się by prosić o pomoc Brukselę.