• Rosyjscy policjanci
  Wołgograd na południu Rosji sparaliżowała seria zamachów terrorystycznych. W mieście doszło do eksplozji dwóch bomb w ciągu ostatnich dwóch dni. Eksperci wątpią w zdolność rosyjskich służb specjalnych do zapewnienia bezpieczeństwa gościom igrzysk olimpijskich w Soczi. Wczoraj polska ambasada w Moskwie zaleciła Polakom planującym pobyt lub przebywającym w Rosji zachowanie szczególnej ostrożności. Zwłaszcza w miejscach publicznych i środkach transportu.
 • Kable
  Unia Europejska powinna stworzyć własne służby wywiadowcze. Taką opinię w wywiadzie dla greckiego dziennika "Naftemporiki" wyraziła unijna komisarz sprawiedliwości Viviane Reding. Tylko wówczas Europa mogłaby stanowić godną przeciwwagę dla USA - utrzymuje Reding. Bez szans - twierdzą z kolei eksperci.
 • Barack Obama
  W walce z terroryzmem laureat pokojowego Nobla Barack Obama przerósł mistrza - George’a W. Busha. Wizerunek pacyfisty zupełnie nie przekłada się na kurs USA wobec ugrupowań fundamentalistycznych.
 • Bankomat - zdjęcie ilustracyjne
  Amerykanie interesują się zarówno wymianą danych w internecie, jak i tajemnicami bankowymi. Nie cofali się nawet przed podkradaniem danych z bankowych drukarek.