• Euro
  Wysoki dług publiczny to jedynie część problemów strefy euro. O duży ból głowy przyprawiają także długi sektora prywatnego. W listopadzie ruszy masowy audyt największych banków w strefie euro, który ma ocenić poziom zagrożenia. Według szacunków ekonomistów odsetek niebezpiecznych kredytów najbardziej doskwiera Hiszpanii, Portugalii i Włochom.
 • Mołdawska policja
  Chcemy, by Kiszyniów podpisał umowę z UE. Moskwa nie, więc knuje. Rzekome zatrzymanie przez Rosjan polskiego szpiega na terenie separatystycznego Naddniestrza wciąga Polskę w wewnętrzny konflikt w Mołdawii.
 • Limassol na Cyprze
  Losy Nikozji mogą się potoczyć różnymi drogami. Ona sama chce bankructwa.
 • Euro
  Dzisiaj łotewski rząd ma złożyć na ręce Ollego Rehna, unijnego komisarza ds. gospodarczych i walutowych, oficjalny wniosek o przyjęcie do strefy euro. Komisja Europejska jako pierwsza ma ocenić gotowość Łotwy co do wejścia do Eurolandu w czerwcu tego roku. Miesiąc później swoją opinię ma wydać Europejski Bank Centralny. Jeżeli wniosek zostanie przyjęty, Łotwa wstąpi do strefy euro 1 stycznia 2014 r.
 • Karetka
  Komisja Europejska chce, by zakaz wykonywania zawodu w jednym kraju automatycznie uniemożliwiał pracę w pozostałych na terenie całej Unii.
 • Rosja tylko udaje, że pomaga Unii. Oto, co planuje Moskwa
  Rosja obiecuje, że wpompuje gigantyczne pieniądze w strefę euro. Okazuje się jednak, że zgadzając się na pieniądze z Kremla, Bruksela wpuści konia trojańskiego. Moskwa ma szatański plan.
 • Greckie domino pogrąża kolejne kraje
  Grecka zaraza niszczy Europę. Pada kolejne państwo, które nie radzi sobie z finansami. Oliwy do ognia dodały decyzje agencji ratingowych, które natychmiast obniżyły wiarygodność kredytową państwa. Bankructwo wydaje się więc kwestią czasu, a władze szykują się by prosić o pomoc Brukselę.