• Mysz Tracer GAMEZONE Oblivion AVAGO 9800 8200DPI
  W życiu bym nie podejrzewał, że jeszcze kiedykolwiek użyję myszki na kablu. Ale kiedy człowiek szuka dobrego sprzętu do gier, zdolny jest do największych poświęceń. Biję się zatem w pierś pięścią zaciśniętą na myszy Tracer Gamezone Oblivion Avago 9800 8200dpi.
 • Antoni Macierewicz
  Ta książka to z jednej strony akt oskarżenia, którego do tej pory nikt nigdy nie sformułował, z drugiej – wyrzut sumienia, który nigdy nie miał miejsca. Akt oskarżenia wobec tych, którzy sprawę domniemanej zbrodni wojennej dokonanej przez polskich żołnierzy na mieszkańcach afgańskiej wioski cynicznie wykorzystali do własnych celów. Wyrzuty sumienia powinni mieć politycy, których których działania opisuje Edyta Żemła, autorka książki „Zdradzeni”.
 • Lech i Jarosław Kaczyńscy w czerwcu 2009 roku
  Wyobraźmy sobie, że 10 kwietnia 2010 roku prezydent Lech Kaczyński szczęśliwie ląduje na lotnisku w Smoleńsku, a po uroczystościach katyńskich wraca do Warszawy, by kontynuować kampanię prezydencką. Gdzie teraz byliby obaj bracia Kaczyńscy? Jak potoczyłyby się koleje polityki pozbawionej smoleńskiego mitu? Na te pytania w rozmowie z dziennik.pl próbuje znaleźć odpowiedzi dr Wojciech Jabłoński, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego i autor książki „Komunikowania śmiercią. Medialne aspekty fizycznego odchodzenia ze świata polityki”.
 • Mimo zaawansowanych systemów do identyfikacji wciąż podstawowymi narzędziami biegłego w laboratorium daktyloskopijnym są lupa i mikroskop
  Śmierć 10-letniego Marcina z Lisewa wstrząsnęła całą Polską. Chłopiec zaatakowany przez nieznanego mężczyznę, kilkukrotnie dźgnięty nożem, z potężną raną na szyi. Gdyby nie pewien dociekliwy policjant z tak zwanego Archiwum X, morderca do dziś mógłby pozostawać na wolności. I niewykluczone, że zabijałby nadal, bo na jednej ofierze nie poprzestał...
 • Nowa wersja projektu ustawy o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz niektórych innych ustaw datowana na 22 lutego 2017 r.
  Krajowa Rada Sądownictwa opublikowała otrzymany z ministerstwa sprawiedliwości najnowszy projekt zmian w ustawie o KRS. Co może zastanawiać, to jeden z zapisów stojący w sprzeczności z konstytucją. Resort, mimo wcześniejszych uwag Krajowej Rady, nie zmienił go. Jeśli forsowany punkt zacząłby obowiązywać, swoje stanowiska straciliby wszyscy dotychczas wybrani członkowie KRS.
 • Krzysztof Leski, syn Kazimierza Leskiego ps. Bradl
  W mundurze niemieckiego generała wykradł plany Wału Atlantyckiego. W Powstaniu Warszawskim dowodził oddziałem. Nie dał się złamać ubeckim śledczym. Dziesięć lat siedział w stalinowskim więzieniu. Kazimierz Leski był bohaterem, ale o swoim życiu nie chciał opowiadać nawet własnemu synowi.
 • "Bradl". Komiks o przygodach Kazimierza Leskiego
  „Nazywam się Leski. Kazimierz Leski” – tak przedstawiałby się jeden z najlepszych polskich asów wojennego wywiadu, gdyby jego losy postanowił opisać Ian Fleming. Dziwne, że tego nie zrobił, bo życie Kazimierza Leskiego, pseudonim Bradl, było bardziej urozmaicone niż niejedna misja Jamesa Bonda. Właśnie wyszedł komiks o przygodach polskiego agenta.
 • Drut kolczasty
  Ta książka nie powinna się ukazać – takie zdanie widnieje na okładce „Małej zbrodni” Marka Łuszczyny. Nietrudno jednak odnieść wrażenie, że ukazuje się za późno.
 • Maria Iwanowna i mały Wowa Putin
  „Nieznane fakty dotyczące Władimira Putina” – taką zapowiedź na okładce książki „Wowa, Wołodia, Władimir” zamieszcza jej autorka, Krystyna Kurczab-Redlich, dziennikarka i znawczyni problematyki rosyjskiej. Taka biografia raczej nie miałaby szans ukazać się w Rosji. Nie tylko dlatego, że dotyczy nie zawsze jasnych meandrów polityki prowadzących Władimira Putina na szczyt władzy. Także dlatego, że wyciąga na światło dzienne fakty, które rosyjski prezydent wolałby przemilczeć.
 • "Assassin's Creed". Kadr z filmu
  Uciekający czas widać w każdej sekundzie tego filmu. Wszyscy się gdzieś spieszą, fabuła co chwilę puszcza oko do widza, dialogi to seria niedopowiedzeń, bohaterowie nie wahają się, główny bohater nie zastanawia się choćby przez chwilę nad konsekwencjami swoich wyborów. Nawet orzeł szybujący nad średniowiecznym krajobrazem – znak rozpoznawczy serii gier o asasynach – pruje tak, jakby napędzał go silnik F-16.