• Donald Tusk
  Jeśli stanowisko państwowej instytucji koliduje z zamierzeniami rządu, osoba nią kierująca może już zacząć się pakować. Nawet jeśli w świetle przepisów jej postawa była uzasadniona.
 • Lubelszczyzna zasypana śniegiem
  Rządowe Centrum Bezpieczeństwa nie alarmowało premiera o sytuacji w odciętych od świata regionach Lubelszczyzny, bo nie znało powagi sytuacji – wynika z informacji DGP. O sytuacji w powiecie hrubieszowskim doniosły media.
 • Wiceszef MON gen. Waldemar Skrzypczak
  Szef Ministerstwa Obrony Narodowej i premier ufają Waldemarowi Skrzypczakowi. Jednak odwoływany szef SKW zamierza w Sejmie przedstawić ustalenia kontrwywiadu wobec wiceministra. Jeśli mu na to pozwolą.
 • Mężczyzna z pistoletem
  Szykują się wielkie zmiany w nadzorze nad służbami specjalnymi. Część ekspertów uważa te zmiany za niepoważne, z kolei część wskazuje, że nowe zasady gry mogą doprowadzić do konfliktu na linii prezydent - premier.
 • Premier Donald Tusk
  To siedemdziesiąta rocznica śmierci generała Władysława Sikorskiego. W Londynie odbędą się jedynie skromne uroczystości, na których nie będzie nikogo z rządu.
 • Szef MSZ Radosław Sikorski
  Pracę Agencji Wywiadu będzie nadzorował minister spraw zagranicznych, a nie premier, jak dotąd. Przyjęcie brytyjskiego modelu, w którym zajmująca się zbieraniem informacji poza granicami Zjednoczonego Królestwa agencja MI-6 podlega pod resort dyplomacji Foreign Office, to główne założenia reformy polskiego wywiadu – mówią rozmówcy DGP.
 • Premier Donald Tusk
  Szefowie MSW i MON pracują nad ustaleniem nowej roli służb specjalnych. Nie jest przesądzone, że Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego straci uprawnienia śledcze. Przestanie za to ją bezpośrednio nadzorować premier – dowiedział się DGP.
 • Afera w spółce Elewarr nie powinna zaskoczyć Donalda Tuska. Szef rządu już przed rokiem wiedział, jak zła jest sytuacja w państwowych spółkach. Najłagodniej ujmując, w firmach tych panuje nieudolność i brak nadzoru nad majątkiem, o czym informowała NIK.
 • Były premier Kazimierz Marcinkiewicz doradzał firmie DSS, która budowała autostradę A2
  Ponad sześćdziesiąt tysięcy złotych zainkasował były premier Kazimierz Marcinkiewicz za doradzanie firmie DSS, budującej autostradę A2. Sęk w tym, że przed tygodniem sąd ogłosił jej upadłość.
 • Szef SLD i były premier Leszek Miller
  Były premier i aktualny przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej ma problem z Trybunałem Stanu. Jeśli sprawa więzień CIA pogrąży Leszka Millera na dobre, to będzie mógł mieć pretensje tylko do siebie. Bo to za jego rządów powstało prawo, które teraz go dopadło.