• Donald Tusk
  Jeśli stanowisko państwowej instytucji koliduje z zamierzeniami rządu, osoba nią kierująca może już zacząć się pakować. Nawet jeśli w świetle przepisów jej postawa była uzasadniona.
 • Premer Donald Tusk
  Dając Jackowi Rostowskiemu tekę wicepremiera, premier wysłał sygnał, że gospodarka i walka ze spowolnieniem będą głównym zadaniem rządu. "To też zapowiedź, że spodziewamy się ciężkich czasów" – mówi ekonomista prof. Witold Orłowski.
 • Szef MSZ Radosław Sikorski
  Pracę Agencji Wywiadu będzie nadzorował minister spraw zagranicznych, a nie premier, jak dotąd. Przyjęcie brytyjskiego modelu, w którym zajmująca się zbieraniem informacji poza granicami Zjednoczonego Królestwa agencja MI-6 podlega pod resort dyplomacji Foreign Office, to główne założenia reformy polskiego wywiadu – mówią rozmówcy DGP.
 • Krzysztof Bondaryk
  Po ponad pięciu latach z kierowania największą polską służbą specjalną zrezygnował gen. Krzysztof Bondaryk. Premier wczoraj przyjął jego dymisję. Generał nie zgadzał się z głównymi założeniami reformy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego planowanymi przez rząd – wynika z nieoficjalnych informacji DGP.
 • Premier Donald Tusk
  Szefowie MSW i MON pracują nad ustaleniem nowej roli służb specjalnych. Nie jest przesądzone, że Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego straci uprawnienia śledcze. Przestanie za to ją bezpośrednio nadzorować premier – dowiedział się DGP.
 • Posiedzenie rządu Donalda Tuska
  "Rozdzielenie nadzoru nad systemem antykryzysowym między resorty administracji i spraw wewnętrznych to groźny dla życia i zdrowia obywateli eksperyment" - twierdzą politycy partii Donalda Tuska. Apelują, aby premier wycofał się z tego pomysłu.
 • Sala obrad rządu
  Komu przypadnie jaki resort i, co ważniejsze, ile ministerstw będzie do podział? To najważniejsze pytania, na które odpowiedzi powinny paść w trakcie negocjacji koalicyjnych. Tajemnicą poliszynela jest, że cztery nowe resorty będą do wzięcia.
 • Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe już rozmawiają o rządzie. Ale podczas negocjacji nie ma mowy o wielkiej miłości dotychczasowych koalicjantów. Ludowcy stawiają twarde warunki Donaldowi Tuskowi. PSL nie chce reformy ministerstw proponowanej przez premiera.
 • Stadion Narodowy będzie gotowy jeszcze później
  Coraz bliżej zerwania kontraktu z głównym wykonawcą Stadionu Narodowego, austriackim koncernem Alpine. Premier Donald Tusk zadeklarował wczoraj, że jest zwolennikiem twardych rozwiązań, a winny fuszerek jest właśnie koncern.
 • Wałęsa zainteresowany prywatyzacją. Pisze do Tuska
  Lech Wałęsa domaga się, by prywatyzowana Enea, jedna z największych w kraju firm energetycznych, pozostała w polskich rękach. Były prezydent napisał w tej sprawie list do Donalda Tuska – dowiedział się „DGP”.