• Nauczycielka przy tablicy
  Czasem wystarczy jeden toksyczny rodzic, by nauczyciele myśleli o zmianie pracy. Bo nikt nie uczy ich kontaktów z klientem, który przychodzi na wywiadówkę z awanturą
 • Szkoła
  Moglibyśmy mieć system edukacji na miarę Finlandii, gdyby państwo inwestowało w nauczycieli. Bo to od ich jakości zależy tak naprawdę, jakie będą szkoła i przyszłe pokolenia.
 • Dzieci w szkole przy tablicy
  "Nauczyciele nie zostawią dzieci, samorządy też staną na głowie, by szkoły jakoś dostosować.To oni będą pracować nad zmianami, a nie minister edukacji Anna Zalewska, która sobie coś zapisała w ustawie, a w dodatku nie dała na to pieniędzy" - mówi w "Magazynie DGP" Olgierd Porębski, prawnik, lider protestu rodziców przeciwko reformie oświaty.
 • Odważny polityk. Zapracowany jak nauczyciel. Te dwa nowe porównania przyszły mi do głowy, kiedy analizowałam sprawę badań czasu pracy nauczycieli i tej całej otoczki, która wszystkiemu towarzyszyła. To, że wypełniający ankietę pedagodzy mijali się – mówiąc łagodnie – z prawdą, jest sprawą oczywistą.
 • Suchodolska: Jak cudze dzieci uczyć? Wychowanie, głupcze!
  Gryź ściany zamiast kanapek, pracuj na trzech etatach, ale wyślij dziecko do dobrej prywatnej szkoły. To moja rada dla rodziców. Poparta latami doświadczenia w użeraniu się z placówkami publicznymi (do takich chodziło moje dziecko). I latami pracy dziennikarskiej.