• Radziszewska: Nie rozwiązuję problemów kobiet
  Pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Elżbieta Radziszewska znalazła się pod ostrzałem SLD i organizacji kobiecych. DZIENNIK zapytał panią minister, skąd ten atak i czy jest uzasadniony.
 • Były premier Józef Oleksy w rozmowie z DZIENNIKIEM opowiada, jak trudno mężczyźnie pogodzić się z utratą władzy i wrócić na ziemię. I przyznaje: "Władza jest afrodyzjakiem, bez wątpienia".
 • Żona ministra Klicha broni męża
  Zrezygnowałam z pracy dziennikarza, zrezygnowałam z pracy politologa. Nigdzie nie pracuję, nigdzie nie zarabiam, od nikogo nie biorę żadnych pieniędzy. Co jeszcze miałam zrobić? - pyta Anna Szymańska-Klich. Tak odnosi się do zarzutów, że zakładana m.in. przez jej męża fundacja Instytut Studiów Strategicznych była dofinansowywana przez spółki Skarbu Państwa.
 • Saryusz-Wolski: Polska musi się dostosować
  Zmiana rządu podczas prezydencji oznacza paraliż Unii. Jedynym wyjściem są wcześniejsze wybory w 2011 roku - mówi DZIENNIKOWI Jacek Saryusz-Wolski, przewodniczący komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego.
 • Rząd Platformy nie wypełnia obietnic
  Czym się zajmuje minister Julia Pitera, "Pełnomocnik Rządu do Spraw Opracowania Programu Zapobiegania Nieprawidłowościom w Instytucjach Publicznych."? Nie wiadomo. W każdym razie nie tym, do czego została powołana - tak wynika z oświadczenia wydanego przez AKOP. O szczegółach rozmawiamy z Grażyną Kopińską, szefową programu "Stop korupcji".
 • Palikot: A jeśli szef PiS ukrywa, że jest gejem?
  Dlaczego Janusz Palikot tak mocno drąży temat orientacji seksualnej Jarosława Kaczyńskiego? "Niech sobie pani wyobrazi, że Jarosław Kaczyński jest gejem i ukrywa tę informację, a jest przywódcą formacji narodowo-katolickiej. Czy to jest uczciwe wobec jego wyborców?" - odpowiada DZIENNIKOWI pytaniem poseł PO. A o Grażynie Gęsickiej mówi: "Prostytucja" to słowo opisowe. Obraźliwe byłoby "k...".
 • To nie jest kwestia, że to akurat Jarosław: konkretny, tak wyglądający człowiek, który potrafił nas skrzyknąć. Chodzi o to, że jest to identyfikacja naszego celu i pomysłu na rozwiązywanie problemów państwa - mówi DZIENNIKOWI Zbigniew Wassermann tłumacząc, dlaczego nie można wyobrazić sobie PiS bez jego obecnego prezesa
 • Cymański: jestem jak na odwyku
  Może nie jestem pieszczochem mediów, ale nie mogę narzekać. Bywałem często zapraszany. A media są upojne jak narkotyk - wyznaje DZIENNIKOWI Tadeusz Cymański i opowiada o gorzkiej lekcji odwyku.
 • Obie strony ustawiły się pod ścianą - tłumaczy DZIENNIKOWI prof. Włodzimierz Marciniak. "Ukraina przygotowała się na długotrwałą próbę sił, a Gazprom jest w fatalnej sytuacji finansowej i być może wkrótce nie będzie nawet w stanie wywiązywać się z umów wobec Europy Zachodniej".
 • Boniecki: miał popełnić harakiri?
  Po dwóch latach milczenia do publikowania wraca ksiądz Michał Czajkowski, o którym w 2006 roku wyszło na jaw, że współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa. "To normalna droga, nie mam co do tego wątpliwości" - mówi DZIENNIKOWI ksiądz Adam Boniecki, który w grudniu na łamach "Tygodnika Powszechnego" wydrukował tekst ks. Czajkowskiego.