• Belle & Sebastian w pełnym składzie
  Zaczynali od grania w kaplicach. Belle & Sebastian wydali nowy album, który potwierdza ich kultowy status i na którym w kameralnych popowych piosenkach wspiera ich Norah Jones.
 • mat. promocyjne
  Opowiedzieć całą historię polskiego rocka w półtorej godziny? To zadanie karkołomne. Zrobić film edukacyjny i historyczny, który trafi do masowej publiczności? To również zadanie niemożliwe. A jednak Wojciech Słota i Leszek Gnoiński podjęli się tych wyzwań i z pomocą Instytutu Adama Mickiewicza oraz stacji TVN zrealizowali eksportowy dokument „Beats Of Freedom – Zew wolności”.
 • Był bożyszczem kobiet, królem kiczu i podstarzałym playboyem – ale nareszcie spoważniał. W siedemdziesiąte urodziny Tom Jones na płycie „Praise & Bale” pokazuje nowe oblicze, właściwe jego wiekowi.
 • Mike Patton spartaczył swoją włoską robotę
  Oj, nudzi się Mike Patton w Nowym Jorku i nosi go strasznie. Z tęsknoty za rodzinnymi stronami swojej żony nagrał album ze starymi włoskimi piosenkami. Ale tym razem trochę przeholował.
 • Dobiegający końca Polska! Year, zorganizowany na Wyspach Brytyjskich przez Instytut Adama Mickiewicza, bez wątpienia jest jednym z największych sukcesów w promocji polskiej kultury ostatnich lat.
 • The Drums - murowany hit sezonu
  Kto w tym roku zapewni nam ścieżkę dźwiękową na lato? Nowojorska grupa The Drums debiutanckim albumem, który wychwala prasa po obu stronach oceanu, bo jest prosty, lekki i przebojowy.
 • Klasyka polskiego rocka wraca do sklepów
  Na Zachodzie w rankingach najlepiej sprzedających się płyt królują reedycje klasycznych pozycji z dyskografii The Beatles, The Rolling Stones czy Jimiego Hendriksa. Polska idzie w te ślady. Na sklepowych półkach zaczęły się pojawiać wznowienia płyt m.in. Myslovitz i Hey. Ale z większymi kłopotami.
 • Kiedy Wielka Brytania walczy ze spadkiem zysków ze sprzedaży muzyki, w Polsce sprzedaż płyt z roku na rok rośnie. Klient, który kupuje płyty, ma powyżej 35 lat, jest zamożny i nie słucha playlisty w radiu
 • Ledwie Jack White został okrzyknięty najważniejszym gitarzystą minionej dekady, a lider White Stripes i The Raconteurs powraca z kolejnym projektem. Niestety drugi album The Dead Weather to jedno z najnudniejszych wydawnictw w jego karierze – ironia losu czy koniec kolejnego rock’n’rollowego mitu?
 • Paul Weller wiecznie młody i wciąż zachwyca
  Trudno dziś o drugiego takiego rockowego weterana jak Paul Weller. Mimo pięćdziesiątki na karku, ojciec chrzestny subkultury modsów mógłby zawstydzić młodzieńczym temperamentem niejeden topowy zespół indierockowy.