• Pojawiające się w hollywoodzkich horrorach gigantyczne węże i megatarantule zwykle budzą pobłażliwy uśmiech widzów. Jak się jednak okazuje, przed dziesiątkami milionów lat na naszej planecie żyły zwierzęta, o którym najśmielszym scenarzystom się nie śniło. Ekipie naukowców udało się natrafić w Kolumbii na szczątki prehistorycznego węża, który miał kilkanaście metrów długości.
 • Wodny świat według Google'a
  Internetowy potentat z Mountain View, firma Google, przygotował prezent dla osób, które zaczytywały się w „20 tysiącach mil podwodnej żeglugi” oraz marzyły o podróżach z kapitanem Cousteau. W nowej, piątej już odsłonie Google Earth znajdziemy szczegółowe, trójwymiarowe mapy dna oceanicznego oraz tysiące informacji o życiu morskich zwierząt.
 • Przyjaciół masz w genach
  To, czy podczas imprezy jesteśmy duszą towarzystwa, czy raczej wolimy podpierać ściany, może zależeć od naszego genetycznego dziedzictwa. Według amerykańskich naukowców, to geny decydują o tym, jakie miejsce zajmujemy w grupie przyjaciół i jak się wobec nich zachowujemy.
 • W piątek rano Stolica Apostolska uruchomiła swój własny kanał na serwisie YouTube. Będą na nim emitowane krótkie klipy dotyczące działalności Papieża oraz najświeższe wiadomości z Watykanu. Ścieżka dźwiękowa i napisy wyświetlane będą w kilku językach: po angielsku, hiszpańsku, niemiecku i włosku.
 • HTC Touch Cruise II: Komórka z GPS, jakiej nie było
  Firma HTC, producent G1 oraz Diamonda zaprezentowała w Budapeszcie swoje najnowsze dziecko - telefon HTC Touch Cruise. Dzięki funkcji Footrpints oraz modułowi GPS, telefon udokumentuje najważniejsze momenty naszego życia w formie interaktywnych pocztówek. W tekście prezentujemy
 • Wprowadzenie dotykowych wyświetlaczy do telefonów komórkowych było prawdziwą rewolucją. Dzięki nowemu, bardziej intuicyjnemu sposobowi obsługi smartphone’y takie jak iPhone czy HTC Diamond zyskały ogromną popularność. Teraz ta przełomowa technologia trafia do świata komputerów. Bezmyszkowa rzeczywistość znana z „Raportu mniejszości” staje się coraz bliższa.
 • W lutym na polskim rynku zadebiutuje G1 - pierwszy telefon komórkowy z oprogramowaniem Google'a. Do tej pory komórka, która znalazła się na prestiżowej liście Innowacji 2008 magazynu "Time", była dostępna tylko w USA oraz Wielkiej Brytanii.
 • Casio EX-FC100
  Mały aparat - małe możliwości? Niekoniecznie. W debiutujących właśnie kieszonkowych modelach znajdziemy wiele ciekawych funkcji, w tym te znane dotąd wyłącznie z droższych i większych modeli dla bardziej zaawansowanych użytkowników.
 • Zobacz z bliska obrazy El Greca
  Koniec ze staniem w kolejkach przed kasami oraz przeciskaniem się przez tłum żądnych estetycznych doznań turystów. Dzięki nowej inicjatywie Google’a oraz władz muzeum Prado znajdujące się w Madrycie obrazy El Greca i Rembrandta będzie można oglądać w zaciszu własnego domu. I to z tak bliska, jak nigdy nie było to możliwe.
 • W tym roku gwiazdami największych elektronicznych targów świata CES są telewizory. Nuda? Nic podobnego. Producenci odbiorników TV udowodnili, że mogą być one cieńsze od komórki, trójwymiarowe oraz że da się nimi zdalnie sterować za pomocą gestów - pisze DZIENNIK.