• W co będziemy grać w tym roku?
  Ledwo udało nam się przetestować otrzymane od św. Mikołaja gry komputerowe, a już producenci kuszą nas zapowiedziami nowych tytułów, które w ciągu najbliższych miesięcy trafią na sklepowe półki. Prócz kolejnych gier ze znanych serii czekają nas premiery zupełnie nowych pozycji, m.in. gry z Beatlesami oraz zachwycającego grafiką thrillera.
 • Czy w tym roku znajdziemy drugą Ziemię?
  Najdłuższe w tym wieku całkowite zaćmienie Słońca oraz początek wielkich poszukiwań planet podobnych do Ziemi. Uruchomiony zostanie także stale psujący się teleskop Hubble’a - to najważniejsze wydarzenia, które czekają w nowym roku astronomów oraz amatorów badań kosmosu.
 • Sprawdź, czym zaskoczy się następny rok
  Czym zaskoczą nas producenci gadżetów w ciągu najbliższych 12 miesięcy? Na kilka dni przed sylwestrem DZIENNIK bawi się w technowróżkę. I choć to tylko gdybanie, pewne jest jedno - gadżetomaniacy będą mieli z czego wybierać.
 • Ruszył pierwszy wirtualny świat dla muzułmanów
  W internecie pojawił się kolejny wirtualny świat - tym razem muzułmański. Jak wyjaśniają jego twórcy, "Muxlim Pal" to miejsce stworzone z myślą o mieszkających na Zachodzie muzułmanach oraz wszystkich, którzy choć trochę interesują się islamem.
 • Na fali obowiązującej techno-mody japońska Toshiba postanowiła wypuścić na rynek minilaptopy sygnowane własną marką. W środku gadżetów znajdziemy procesor Intel Core 2 Duo, 2 GB RAMu (z możliwością upgrade'u do 3 GB) oraz 128 napęd SSD lub 160-gigabajtowy klasyczny twardy dysk.
 • Niektórzy są w stanie zgodnie przeżyć w małżeństwie kilkadziesiąt lat, świętując kolejno złote i brylantowe gody. Jednak czasem wspólne pożycie nie układa się tak różowo - pisze DZIENNIK. Jak się okazuje, szanse na małżeńskie szczęście mogą być zapisane w genach. Dzieje się tak w przypadku mężczyzn - czytamy na łamach najnowszego numeru pisma "Proceedings of the National Academy of Science".
 • Nowy materiał termoelektryczny wykorzysta się w sondach kosmicznych
  Samochód to niezbyt energooszczędne urządzenie. Tylko jedna czwarta produkowanej przez niego energii służy do zasilania pojazdu i obsługi jego elektroniki. Reszta - prawie 65 procent - ulatnia się w postaci ciepła. Jednak dzięki amerykańskim naukowcom ta proporcja ma szansę się zmienić - pisze DZIENNIK.
 • Rakieta Jupiter to dziecko wahadłowców
  Już za dwa lata wahadłowce odejdą na zasłużoną emeryturę. W 2015 r. ich miejsce zajmą statki napędzane rakietami Ares. Ale czy na pewno tak się stanie? Nie wiadomo, gdyż w łonie NASA powstał rewolucyjny projekt zupełnie nowej rakiety Jupiter. Grupa inżynierów opracowała go... w wolnym czasie - pisze DZIENNIK.
 • Mało gadżetów elektronicznych wzbudza tak mieszane uczucia jak elektroniczne książki. Jedni twierdzą, że przyniosą one kulturową rewolucję. Inni uważają, że długo jeszcze nie będą w stanie konkurować z książkami papierowymi. Do krytyków e-booków zalicza się Nick Hornby, popularny brytyjski pisarz, autor powieści "Był sobie chłopiec". Na swoim blogu Hornby wyjaśnia, dlaczego jego zdaniem tradycyjne książki nigdy nie trafią do lamusa - pisze DZIENNIK.
 • Podobnej wizyty chyba jeszcze w Polsce nie przeżyliśmy - pisze DZIENNIK. W czwartek, zupełnie niespodziewanie, w Krakowie pojawił się Sergey Brin, współzałożyciel słynnego Google'a. To ktoś, kogo ranga w świecie nowych technologii dorównuje pozycji Steve'a Jobsa i Billa Gatesa. Słowem: chodząca legenda internetu. W dodatku legenda zaledwie 34-letnia.