• Sir Ben Kingsley, aktor szekspirowski, laureat Oscara za „Ghandiego”, teraz gra w wysokobudżetowej produkcji „Książę Persji: Piaski czasu”. Nam opowiedział, dlaczego łatwiej grać łajdaków, co robił po godzinach na planie „Listy Schindlera”w Krakowie i dlaczego nie posługuje się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem.
 • Screen z gry "Prince of Persia"
  O tym, jak ponad dwie dekady temu tworzył „Prince of Persia”, jedną z największych legend w historii komputerowej rozrywki i jak został pierwszym autorem, który zaadaptował swoją grę na scenariusz filmu, opowiada „Kulturze” Jordan Mechner.
 • Na czym polega odpowiedzialność filmowca, co to znaczy film polityczny i czy w USA istnieje cenzura? O nominowanym do Oscara w dziewięciu kategoriach i uznanym najlepszym filmem roku "Hurt Locker. W pułapce wojny" rozmawiamy z reżyserką filmu Kathryn Bigelow i jego scenarzystą Markiem Boalem.
 • Robert Harris - "Ghostwriter"
  Robert Harris, autor powieści "Ghostwriter", na podstawie której Roman Polański nakręcił "Autora widmo", przy okazji berlińskiej premiery filmu opowiedział magazynowi "Kultura" DGP o przyjaźni z reżyserem, literackich i filmowych inspiracjach w jego twórczości i o tym, jak fikcja spotkała się z rzeczywistością.
 • Olivia Williams i Tom Wilkinson w "Autor widmo"
  Jej rolę w "Autorze widmo" określono jako najlepszą w całym filmie. Magazynowi "Kultura" DGP Olivia Williams opowiada, na czym polega współpraca z Romanem Polańskim i za co nie lubi reżyserów, którzy bawią się w terapeutów.
 • Pierce Brosnan i Ewan McGregor w filmie "Autor widmo" ("The Ghost Writer"), premiera 19 lutego
  "Roman kiedyś napisał, że lubi ze mną pracować, bo jestem spokojny, kiedy on się denerwuje. To chyba wszystko wyjaśnia" - wyznał nam Paweł Edelman. Z wybitnym polskim operatorem rozmawiamy o pracy nad nowym obrazem Romana Polańskiego "Autor widmo", który zadebiutuje na startującym 11 lutego 60. festiwalu filmowym w Berlinie.
 • Jak powstał "Parnassus"? Co magicznego jest w "Latającym cyrku Monty Pythona"? Co myśli o warszawskim Pałacu Kultury i Nauki? Odpowiedzi reżysera ostatniego filmu z Heathem Ledgerem, Terry'ego Gilliama, na te i kilka innych pytań znajdziecie poniżej.
 • W nadchodzącym sezonie na polskie ekrany trafi najnowszy obraz z Sophie Marceau - dreszczowiec psychologiczny "Don't Look Back". Film miał premierę na festiwalu w Cannes. Tylko u nas specjalny przedpremierowy wywiad z aktorką.
 • Lawrence Grobel: Hollywood? Niech się boi
  Autor wywiadów-rzek z Marlonem Brando, Alem Pacino i Trumanem Capote - Lawrence Grobel zadebiutował jako prozaik. W "Zmartwychwstaniu Laytona Crossa" opowiada historię upadłego hollywoodzkiego gwiazdora. Książka miała premierę tylko w Polsce! Rozmawialiśmy z jej autorem.
 • "Ojciec zauważył, że kino jest moją pasją, że tak jak on kocham obrazy, i pomógł mi zrealizować marzenia i zostać operatorem" - wyznał nam Vittorio Storaro. Wybitny włoski operator, współpracownik Saury i Coppoli, na zakończonym w sobotę 5 grudnia łódzkim festiwalu Plus Camerimage odebrał nagrodę specjalną.