• Wojsko ma problemy z naborem
  Zamiast wysportowanych, zdrowych i wykształconych mężczyzn, do zawodowej służby w Wojsku Polskim zgłaszają się głównie nieudacznicy i kryminaliści. Z danych resortu obrony wynika, że jedynie co piąty kandydat na żołnierza zawodowego nadaje się do armii. Jeśli ta tendencja szybko się nie zmieni, w gruzach legnie plan Ministerstwa Obrony Narodowej, by za dwa lata Polska dysponowała 120-tysięczną zawodową armią - pisze DZIENNIK.
 • Zniesienie przez ministerstwo edukacji obowiązkowych mundurków szkolnych może zaprowadzić dyrektorów szkół na salę sądową. Firmy odzieżowe, które w ubiegłym roku podpisały ze szkołami wieloletnie umowy na szycie jednolitych strojów, zapowiadają walkę o odszkodowania. Straty krawców mogą sięgać nawet kilkunastu milionów złotych - czytamy w DZIENNIKU.
 • Hackerzy atakują konta bez pardonu
  "Tylko w ciągu ostatnich kilku dni zlikwidowaliśmy 6 nielegalnych witryn bankowych" - mówi DZIENNIKOWI oficer operacyjny KGP zajmujący się phishingiem. Z opublikowanego właśnie raportu komputerowego giganta, firmy IBM, wynika, że Polska jest w pierwszej dziesiątce państw na świecie, które hakerzy najczęściej obierają za cel.
 • Ponad tysiąc razy dziennie strażacy w całej Polsce są wzywani do usuwania kokonów pszczół i szerszeni. Choć plaga tych owadów latem nie jest niezwykłym zjawiskiem, może być niebezpieczna dla ludzi. Są już pierwsze ofiary użądleń - pisze DZIENNIK.
 • W łódzkim studio Se-Ma-For rusza superprodukcja bajek, które stylistyką mają kontynuować tradycję Misia Uszatka. Nakręcenie jednego odcinka ma kosztować pół miliona złotych, ale twórcy nie obawiają się strat. Twierdzą, że po latach popytu na bajki pełne okrucieństwa, nadszedł czas na powrót spokojnej i dydaktycznej dobranocki - zauważa DZIENNIK.
 • Łódź urządzi światowe zawody drifterów
  Wyznawcy kultowego, ale nielegalnego w Europie sportu polegającego na kontrolowanym wpadaniu z ogromną prędkością w poślizg na ulicznych zakrętach mogą uważać Łódź za swoją stolicę - pisze DZIENNIK. To jedyne miasto w Europie, które organizuje legalne wyścigi drifterów. W sierpniu zjadą się tam największe gwiazdy tego sportu z całego świata.
 • Polacy wydają 20 miliardów na restauracje
  Puste knajpy to już przeszłość. Tylko w ubiegłym roku Polacy wydali łącznie na jedzenie poza domem 20 miliardów złotych, czyli blisko 5 miliardów euro po ówczesnym kursie. Branża rośnie z miesiąca na miesiąc, do Polski wchodzi właśnie kolejna sieć restauracji, a analitycy nie mają złudzeń: "eating out" to typowy atrybut rodzącego się społeczeństwa dobrobytu - pisze DZIENNIK.
 • Do Polski dotarła pigułka gwałtu
  Pigułka gwałtu, której ofiarami pada rocznie ponad 6 tysięcy brytyjskich kobiet, trafi w tym roku na szeroką skalę do Polski - ostrzegają twórcy społecznej kampanii przeciwko narkotykowi. Według informacji DZIENNIKA policja nonszalancko podeszła do pierwszego poważnego alarmu - przejęcia w ubiegłym roku nielegalnego transportu z surowcem na ponad 300 tysięcy pigułek.
 • Chcą nam zakazać palenia na balkonie
  Radykalny projekt ustawy antynikotynowej, który w czerwcu trafi do komisji zdrowia, zaczyna wywoływać pierwsze sprzeciwy. W czasie gdy część restauratorów otwarcie zapowiada bunt, przykłady z całej Unii pokazują: sam zakaz palenia nie zadziała, jeżeli w ślad za nim nie pójdzie społeczna akcja uświadamiająca - czytamy w DZIENNIKU.
 • Dwa pokolenia Polaków nie cierpiały go do bólu. Dziś jego znajomość daje pewność dobrej i stabilnej pracy. Język rosyjski triumfalnie wraca do łask i jako jedyny opiera się na maturach dominacji angielszczyzny. Wczoraj 30 tys. abiturientów wybrało go jako przedmiot dodatkowy, a od 2005 r. liczba zdających język Puszkina na pisemnych maturach wzrosła o blisko jedną czwartą - pisze DZIENNIK.