• Choć Holandia jest europejskim średniakiem, akurat Roberta Horstinka z cała pewnością można nazwać gwiazdą eurepejskiej siatkówki. 26-letni skrzydłowy jest zawodnikiem kompletnym. Eskperci są zgodni: gdyby w składzie było 6 Horstinków, Holandia wciąż grałaby o złoto na każdej wielkiej imprezie. Na szczęście dla naszych siatkarzy dziś na parkiecie będzie tylko jeden.
 • Jak polska reprezentacja poradzi sobie z Holandią?
  Kiedyś byli na szczycie. Teraz stali się europejskim średniakiem. Ale Holendrzy to wciąż zespół nieobliczalny, potrafiący grać koncertowo w pojedynczych spotkaniach. Dlatego dziś polscy siatkarze na turnieju w Izmirze muszą być czujni.
 • Zawody Puchara Świata okazały się dla 16-letniego Macieja Kota wyzwaniem ponad siły. Dlatego nasz nastolatek odpocznie teraz od zmagań z najlepszymi. Jego miejsce w kadrze polskich skoczków zajmie Krzysztof Miętus.
 • Nasi reprezentanci nie wystąpią w mistrzostwach Europy w saneczkarstwie we włoskiej Cesenie. Powód: obawy o bezpieczeństwo zawodników. Nie chodzi jednak o zagrożenie zamachem terrorystycznym, lecz o sam tor, na którym wielu nabawiło się juz groźnych kontuzji.
 • Przykra wiadomośc dla polskich miłośników tenisa. Biznesmen Ryszard Krauze nie da w tym roku ani złotówki na największy turniej tenisowy w Polsce - Orange Prokom Open. Jest to niemal jednoznaczne z tym, że impreza - będąca w tenisowym światku wizytówką naszego kraju - w tym roku się nie odbędzie.
 • Cudowne dziecko włoskiej siatkówki. Niczym piłkarze Paulo Maldini czy Franco Baresi, przez cały czas wierny jednemu klubowi - Sisleyovi Treviso. Alberto Cisolla, bo o nim mowa, jest przez ekspertów uważany za jednego z najlepszych siatkarzy Europy. Dziś na turnieju w Izmirze jego umiejętności sprawdzą Polacy.
 • Jeszcze kilka lat temu trzęśli światową siatkówką. A dziś są o krok od klęski, katastrofy, jaką byłby brak awansu na igrzyska w Pekinie. Dlatego Włoscy siatkarze, bo o nich mowa, podeszli do turnieju w Izmirze wyjątkowo zmobilizowani. To właśnie oni dziś będą rywalem biało-czerwonych.
 • Był jedną z największych gwiazd ostatnich mistrzostw Europy. Reprezentacja Hiszpanii bez niego to jak Polska bez Mariusza Wlazłego. 30-letni atakujący Guillermo Falasca, choć nie imponuje skocznością, uderza piłkę z niesamowitą siłą. Gdy idzie na zagrywkę, po drugiej stronie siatki rywalom przyspiesza tętno... Dziś będzie straszył naszych siatkarzy.
 • Na mistrzostwa Europy pojechało 14 polskich pływaków. Wśród nich największe gwiazdy: Jędrzejczak, Korzeniowski, Baranowska, Sawrymowicz. Otylka, "Korzeń" i Baranowska będą bronić tytułów wywalczonych przed rokiem. Początek pływackich emocji już jutro.
 • Czas na kolejne pływackie emocje. Od czwartku do niedzieli odbywać się będą mistrzostwa Europy w pływaniu na krótkim basenie. Wystartuje 14 naszych zawodników. Polscy kibice trzymają kciuki za Otylię Jędrzejczak i liczą na wielkie emocje oraz wiele medali.