• Zwariowane "Kac Vegas"
  Umiarkowanie dobry pomysł przyniósł nadspodziewanie dobrą zabawę. Toddowi Phillipsowi filmem "Kac Vegas" udało się przywrócić wiarę w gatunek buddy movie.
 • Kard z film "Tokijska opowieść"
  Ta premiera to wydarzenie. Na DVD ukazują się wreszcie filmy jednego z najwybitniejszych reżyserów Azji – Yasujiro Ozu. To on wprowadził japońskie kino na światowe salony
 • Lech Majewski na planie
  Oryginalne, poetyckie kino Lecha Majewskiego wreszcie ukazuje się na DVD.
 • "Grubasy" debiutują na DVD
  W "Grubasach" bywa bardzo zabawnie, bywa po ludzku przejmująco. Mimo to satysfakcja jest ledwie połowiczna, bo całość wydaje się pustą grą.
 • „Butch Cassidy i Sundance Kid” wracają do kin
  Romantyczny mit zmierzchu Dzikiego Zachodu „Butch Cassidy i Sundance Kid” rozgrywa na nutę nostalgiczno-komiczną, z domieszką klasycznego patosu. To pozycja obowiązkowa dla fanów gatunku, których zapewne ucieszy informacja, że klasyka westernu znów można obejrzeć na dużym ekranie.
 • "Boso, ale na rowerze" - patologia na wesoło
  Ekscentryczna tragikomedia rozegrana w konwencji pamiętnika dojrzewania. Barwna, skrząca się czarnym humorem, czarująca sarkastyczną dezynwolturą, podszyta gorzką ironią, choć też momentami przeholowana wchodzi dziś do kin. Warto się wybrać? Dowiesz się z naszej recenzji.
 • "Istota" - humanistyczny horror twórcy "Cube"
  Niby horror, niby moralitet stawiający pytania o etyczne granice w nauce. Trochę może i bałamutne, ale zadane sensownie i niekwitowane łatwymi humanistycznymi komunałami. "Istota" reżysera "Cube" wchodzi dziś do kin i trzeba przyznać, że jest to obraz całkiem intrygujący.
 • "Wenecja" Kolskiego kolejną kliszą
  Kolski już od kilku filmów próbuje swój ludowo-magiczny Jańcioland jakoś pożenić z czymś bardziej realnym. W „Pornografii” udało się nieźle, w „Daleko od okna” i „Jasminum” nie do końca, w „Afonii i pszczołach” zupełnie nie. W „Wenecji” udaje się momentami.
 • "Green Zone" z Damonem od dziś w kinach
  Paul Greengrass chciał, aby "Green Zone" był wiarygodnym filmem o wojnie w Iraku, który przyciągnie do kin publiczność, a na dodatek przemycił w nim ubrane w efektowną formę przesłanie skierowane przeciw bushowskiej administracji. Odpowiada na pytanie: jak Amerykanie trafili do Iraku? Łopatologicznie, jednoznacznie, w duchu antybushowskiej propagandy, ale też przekonująco i efektownie.
 • Na zakończonym wczoraj 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Złote Lwy zdobyła "Różyczka" Jana Kidawy-Błońskiego. Poziom tegorocznego festiwalu był znacznie niższy niż w kilku poprzednich latach, a aury sukcesu otaczającej polskiej kino nie udało się podtrzymać.