• Beenhakker: Niech Obraniak gra swoje
  "Oczekuję od niego przede wszystkim tego, że będzie sobą i że będzie grał swoją piłkę. Nie chcę wywierać na niego zbyt dużej presji, chciałbym, aby czuł się swobodnie" - tak trener kadry polskich piłkarzy Leo Beenhakker mówi DZIENNIKOWI o nowym nabytku reprezentacji Ludovicu Obraniaku.
 • Edwin van der Sar będzie pauzował przez najbliższe osiem tygodni. Holender złamał palec i kość w dłoni, podczas bronienia karnych w finale Opel Cup - przeciwko Bayernowi Monachium. Czy to szansa dla Tomasza Kuszczaka, czy jednak jego ostateczne upokorzenie? Większość brytyjskich mediów uważa, że Van der Sara zastąpi Ben Foster, a Polak będzie tylko rezerwowym.
 • Drzewiecki z szabelką na PZPN
  Liga ruszyła, ale przepychanek w sprawie ŁKS i Widzewa ciąg dalszy. Do akcji wkroczył minister sportu Mirosław Drzewiecki, który zarządził kontrolę w PZPN dotyczącą przyznawania licencji na grę w Ekstraklasie. Minister zaapelował także do PZPN i spółki Ekstraklasa SA, by mecze z udziałem ŁKS, Widzewa i Cracovii były na razie wstrzymane. Do czasu, kiedy wreszcie to zamieszanie się wyjaśni. Problem w tym, że końca nie widać.
 • Licencje, komisje, trybunały, wielokrotne awanse i spadki, PZPN i Ekstraklasa SA wszystko to odejdzie wreszcie - chociaż na chwilę - w cień. Liga rusza zgodnie z planowanym terminem i kibice będą mogli zacząć emocjonować się rozgrywkami piłkarzy, a nie tylko działaczy.
 • "Liczę na to, że dzięki transferowi do Lecha wrócę do kadry. Na Ukrainie nikt mnie nie obserwował. Teraz będę grał w Polsce, moje mecze transmitować będzie telewizja" - mówi DZIENNIKOWI Seweryn Gancarczyk, bohater jednego z najbardziej zaskakujących transferów tego lata.
 • W Krakowie w weekend gościł najstarszy klub piłkarski świata – Sheffield FC. Anglicy sobotnim sparingiem z Hutnikiem Kraków (1:3) uświetnili obchody 60-lecia Nowej Huty. Dla 152-latka z Sheffield jest to niemal wiek dziecięcy.
 • Po środowej decyzji komisji PZPN ds. nagłych można niemal było usłyszeć, jak przez całą Polskę przetacza się westchnienie ulgi: Przynajmniej już wiadomo, jak ma wyglądać liga. Czy na pewno? Tak naprawdę nic nie jest jednak do końca ustalone.
 • "Obraniak udowodnił, że zależy mu na reprezentacji. Zaczął wyrabiać paszport, robił wszystko, by go dostać. I teraz będę mógł go sprawdzić" – mówi DZIENNIKOWI Leo Beenhakker. Holender chwali Murawskiego, nie planuje rewolucji w kadrze i wymaga obywatelstwa od Acquafreski i Boenischa.
 • We wtorek o północy nastąpiło oficjalne otwarcie okienka transferowego w całej Europie. Dzięki jednej osobie - powracającemu do Realu Madryt Florentino Perezowi - walka na rynku przypomina raczej czasy początku obecnego wieku, kiedy to za piłkarzy płacono obłędne sumy, niż to co, o czym co dzień czytamy w prasie, czyli wszechobecny kryzys.
 • "Warszawa to moje miasto, a Legia mój klub. Gdy mieszkałem za granicą, to co pół roku i tak przyjeżdżałem do Warszawy, chodziłem na mecze. Bardzo bym chciał, żeby wróciły czasy, kiedy kibice Legii byli najlepsi w Polsce, a Łazienkowska także dzięki nim była twierdzą" - mówi DZIENNIKOWI Marcin Mięciel, który po ośmiu latach znów zagra w Legii.