• Wszyscy kochają Kate Bush
  "Nie wierzę w Boga, ale gdybym wierzył, jej muzyka byłaby moją biblią" – tak mówi o jej twórczości gwiazda triphopu Tricky. Największa ikona ambitnego popu Kate Bush właśnie wydała nową płytę.
 • Na nowej płycie "Symphonicities" Sting kontynuuje flirt z filharmonią. Jednak tym razem orkiestrowym brzmieniom towarzyszącym Anglikowi znacznie bliżej do głównego nurtu.
 • W polskich miastach, jak w Europie Zachodniej, mają być wydzielane specjalne strefy rozrywki dla pubów, klubów itd. Nie byłoby tam żadnej ciszy nocnej, bo wpływy z turystów są ważniejsze niż spokój mieszkańców – taki projekt zmiany przepisów zgłosił Gdańsk.
 • Mike Patton wystąpi na festiwalu Era Nowe Horyzonty

  Mike Patton – największa dziś ikona alternatywnego rocka – odwiedzi wrocławski festiwal Era Nowe Horyzonty ze swoim nowym projektem „Mondo Cane”, w ramach którego przypomni stare włoskie szlagiery.

 • Od kilku lat nie możemy doczekać się nie tylko przeboju na miarę "Chałupy welcome to" Zbigniewa Wodeckiego (piosenka - jak żartuje autor - pozwoliła mu na dostatnie życie przez kilka godzin), "Córki rybaka" Wałów Jagiellońskich czy "Daj mi tę noc" grupy Bolter, ale choćby "Baśki" Wilków. Dlaczego?
 • Eminem miał nagrać dobrą płytę - nie wyszło
  Eminem sypie głowę popiołem i staje się nowym człowiekiem. Przynajmniej teoretycznie. Wpraktyce niewiele się zmieniło od wydanego pół roku temu „Relapse” „Recovery”, jak sama nazwa wskazuje, to kolejna płyta, dzięki której raper ma stanąć na nogi po kilkuletniej walce z nałogami, depresją i brakiem weny.
 • Krezusi ciężkiego brzmienia dziś w Warszawie
  Nawet 60 tysięcy fanów heavy metalu może pojawić się dzisiaj na warszawskim lotnisku Bemowo. Czeka ich wydarzenie bez precedensu – po raz pierwszy w historii na jednej scenie pojawi się tzw. wielka czwórka: Anthrax, Megadeth, Slayer i najbardziej oczekiwana Metallica.
 • "Grey Oceans" jest inna, ale równie dobra
  Zupełnie nie rozumiem dziennikarzy, którzy walnie wieszają psy na nowej płycie sióstr Casady. Zarzuty, że CocoRosie przestały eksperymentować i że tworzą muzykę dla siebie, a nie dla publiczności, uważam za bełkotliwe. Całe szczęście, że tworzą muzykę dla siebie, bo speców od „piosenek dla publiczności” Ameryka ma aż nadmiar...
 • Hey znów pokazuje, kto się liczy w muzyce
  Zespół Hey pokazał ostatnim albumem, że mało kto może mu dorównać pod względem nowoczesnego podejścia do muzyki pop. Teraz wyznacza nowe standardy na naszym rynku, wydając podwójny album z remiksami.
 • Elton John coraz częściej mówi o emeryturze, a jego nowa płyta wciąż nie pojawia się na horyzoncie. Tym bardziej warto wybrać się na koncert ostatniej legendy popu w niedzielę na stadion Polonii w Warszawie – kolejna okazja może się szybko nie nadarzyć.