• Pocałunek w policzek lub w usta, uścisk dłoni, używanie wspólnego mydła, ręczników, pościeli czy siedzenie w środkach komunikacji - w ten sposób nie można się zarazić HIV. Powie Ci to każdy fryzjer, który przystąpił do programu Fryzjerzy Świata Wobec AIDS.
  • Co 40 minut rak piersi diagnozowany jest u kolejnej Polki. Oznacza to 35 nowych zachorowań każdego dnia i 13 tys. w ciągu roku. Przerażające?! Przeczytaj, jak uniknąć zachorowania na nowotwory i inne choroby cywilizacyjne...
  • Od kilku tygodni męczy Cię chrypka, często biegasz robić "siusiu" i wyczuwasz powiększone węzły chłonne? Nie panikuj! To może być łatwa do wyleczenia choroba nieonkologiczna. Jeśli jednak jej objawy nie ustąpią po 2-3 tygodniach - musisz bezzwłocznie wykluczyć nowotwór.
  • Astrologiczny program pielęgnacji urody układaj zgodnie ze swoim znakiem zodiaku i żywiołem, który nim rządzi. Okazuje się, że to właśnie w gwiazdach zapisane jest, jakich kosmetyków powinnaś używać. Nie wierzysz? No to sprawdź.
  • Prawie 80 proc. guzków wykrytych palcami podczas samobadania piersi nie ma złośliwego charakteru. Każdą zmianę należy jednak skonsultować z lekarzem. Być może potrzebne będą dodatkowe badania - USG, mammografia czy biopsja. Podpowiadamy, co robić, gdy znajdziesz niepokojące zgrubienie w piersi.
  • Zaręczyny przy blasku świec? Jakie to nudne i "obrzydliwie" romantycznie. Liczy się pomysł! Dopiero "Czy zostaniesz moją żoną?" wypowiedziane na pokładzie samolotu, na stadionie podczas meczu, przed seansem w kinie lub tak, jak Tony Blair, były premier Wielkiej Brytanii - w toalecie podczas mycia sedesu robią zupełnie niezapomniane wrażenie.
  • Po raz kolejny damska torebka staje się przedmiotem politycznej awantury. Po teletubisiu Tinky Winky, który miał kłopoty za sprawą swojej czerwonej torebki, przyszła pora na Jolantę Szczypińską, posłankę PiS, sfotografowaną z torebką Chanel, prawdopodobnie kupioną na bazarze. Jak ustrzec się przed kupnem podróbki? Oto kilka prostych rad.
  • Kuszące spojrzenie spod długich rzęs... nic bardziej uwodzącego. Co zrobić, by mieć powłóczyste spojrzenie? Nic trudnego! Sięgnij po odpowiednią mascarę, zalotkę lub zrób sobie trwałą na rzęsach.
  • Miód, jogurt i krem.... preparaty, które przynoszą ulgę spierzchniętym, przygryzanym i oblizywanym ustom nie zmieszczą się do Twojej torebki. Zamiast nich noś ze sobą pomadkę ochronną i smaruj wargi kilka razy dziennie.
  • Kosmetyki dla dzieci powinny mieć szczególne właściwości ochronne oraz pielęgnacyjno-kojące. Tylko wtedy stanowią doskonałe rozwiązanie dla delikatnej i wrażliwej skóry.