• Marzenia lekarzy nie spełnią się w Nowym Roku. Mogą zapomnieć o wysokich podwyżkach i pensjach w wysokości 8 tysięcy złotych miesięcznie. A to dlatego, że rządowi brakuje co najmniej 6 miliardów złotych, żeby każdemu medykowi zapłacić tyle, ile żąda. "Znalezienie takich pieniędzy jest nierealne" - mówi stanowczo minister zdrowia Ewa Kopacz.
 • "New York Times": Polska słusznie nabiera wątpliwości w sprawie tarczy antyrakietowej
  Polska słusznie nabiera wątpliwości wobec planów budowy tarczy antyrakietowej na swoim terenie. A wszystko przez histerię Rosji i słabość administracji Busha w tej sprawie - stwierdza "New York Times" w swoim najnowszym wydaniu. Nie ma powodu wierzyć "krokodylim łzom" Moskwy z powodu zagrożenia, jakie tarcza ma rzekomo dla niej stanowić - pisze gazeta - jednak nie należy prowokować państwa, którego współpraca jest konieczna w powściągnięciu nuklearnych ambicji Iranu.
 • Pocztowcy muszą chyba nienawidzieć Świętego Mikołaja. Przez niego pod koniec roku harują jak woły, a i tak na głowy sypią im się gromy za niedostarczone na czas listy i paczki. No, ale jak może być inaczej, skoro pod koniec grudnia na całym świecie wysyłanych jest ponad sześć milionów przesyłek adresowanych właśnie do Mikołaja.
 • Polscy prokuratorzy prawdopodobnie pojadą do Afganistanu żeby przeprowadzić wizję lokalną w wiosce Nangar Khel - dowiedział się tygodnik "Wprost". Prokuratorzy chcą na własne oczy przekonać się w jakich okolicznościach doszło do ostrzelania cywilów. Siedmiu polskich żołnierzy siedzi za to w areszcie pod zarzutem ludobójstwa.
 • Tanie samochody z Indii podbiją świat? Na zdjęciu tata indica 2006
  To może być prawdziwa rewolucja motoryzacyjna. Indyjski holding-gigant Tata Group zapowiedział, że już w styczniu wypuści na rynek najtańszy samochód na świecie. Autko będzie można kupić już za 100 tysięcy rupii, czyli około 6 tysięcy złotych!
 • Odstawiła narkotyki i alkohol, ale jej życie nie znosi próżni. Lindsay Lohan wolny czas wypełnia więc... seksem. Jak twierdzi jej były chłopak Riley Giles, Lindsay jest prawdziwą nimfomanką. Potrafi się kochać dzień i noc i ciągle jej mało.
 • Tusk jest dla Polaków symbolem sukcesu, a  Jarosław Kaczyński - klęski
  Po ostatnich wyborach parlamentarnych wyniki tego sondażu nie mogły być inne. Donald Tusk jest dla Polaków symbolem sukcesu w polityce, natomiast Jarosław Kaczyński to polityk, który poniósł największą klęskę. Takie odpowiedzi usłyszeli ankieterzy firmy GfK Polonia, którzy na zlecenie "Rzeczpospolitej" prosili Polaków o podsumowanie 2007 roku w polityce.
 • W przyszłym roku ceny artykułów spożywczych wzrosną o co najmniej 8 procent - prognozują eksperci, na których powołuje się "Polska". To rezultat rosnącej konsumpcji żywności w Chinach i Indiach oraz wzrostu produkcji biopaliw.
 • Bytom odetchnął z ulgą. Policja złapała 22-letniego mężczyznę, który od kilku tygodni terroryzował miasto. W miejskim parku czyhał na młode kobiety i napastował je, choć żadnej nie zgwałcił. Policjanci podejrzewają, że ofiar mogło być więcej, ale wstydzą się one do tego przyznać.
 • Wielki sukces filipińskiej policji. Tamtejsi mundurowi skonfiskowali Bombę bin Ladena, przygotowywaną do odpalenia w noc sylwestrową. Na szczęście nie chodziło jednak o atak terroystyczny, ale... huczne powitanie nowego roku. Bomba bin Ladena to rekordowej wielkości fajerwerk, którego siła równa się sile pięciu granatów ręcznych.