• Mateusz Kościukiewicz i Olga Frycz w filmie Jacka Borcucha "Wszystko, co kocham"
  Dotąd mogliśmy zazdrościć Węgrom, Czechom i Hiszpanom tego, że potrafią pokazywać radość, śmiać się siebie, złapać dystans i przedstawiać poważne kwestie ze swoistą lekkością. Teraz świat może nam zazdrościć Jacka Borcucha. Jego dzieło "Wszystko, co kocham" startuje w konkursie głównym festiwalu filmowego w Sundance.
 • Przyjaciółka Mikołajka i on sam. Kadr z filmu "Mikołajek"
  W tym roku skończył równo 50 lat, choć zupełnie tego po nim nie widać. Najsympatyczniejszy urwipołeć wszech czasów, Mikołajek, teraz będzie siał postrach w kinach. Pamiętacie jego zwariowane pomysły i kumpli: Kleofasa, Alcesta i Rufusa?
 • Gwiazda emocjonalnie okaleczona? Na szczęście tylko na ekranie. W obrazie "Granice miłości" ukazanym w formie przeplatających się nowelek, zagrała Sylvię, której przyszło zapłacić wysoką cenę za decyzje matki... Najnowsze dzieło autora filmów "Babel" i "21 gramów" od 23 października w kinach.
 • Dziś wszystkie bulwarówki świata rozpisują się o tym, że Madonna adoptowała 3 letnią Malawijkę Mercy James. Jednak artystka w wywiadzie dla nadającego ze stolicy Malawi Lilongwe radia Capital FM zdementowała te pogłoski. Otóż to nie ona zostanie matką dziewczynki, ale... jej córka Lourdes.
 • Toasty wznosimy chętnie. Kieliszek trunku na pewno nie zaszkodzi. Ale już następna porcja albo doda nam skrzydeł, albo odbierze energię. Jak pić alkohol, by wytrwać do rana, a na drugi dzień nie walczyć z bólem głowy?
 • Kiedy robi się deszczowo i chłodno, wszyscy jesteśmy narażeni na spotkanie z wirusami. W pobliżu wciąż ktoś kicha lub kaszle. O zarażenie się nietrudno. Czy możemy coś zrobić, aby infekcja nas ominęła?
 • Niemożliwe? A jednak. Francisco to koń, który potrafi pyskiem... wsadzić piłkę do kosz. Okazuje się więc, że koszykówka to nie tylko sport dla ludzi. Ale to nie wszystko, Francisco potrafi również tańczyć, a nawet... wysyłać maile.
 • Jak dbać o siebie w wieku 20, 30, 40 lat?
  Jesteś kobietą, więc masz szansę żyć dłużej niż mężczyźni. Jednak musisz o siebie dbać: wsłuchuj się we własny organizm, rozpoznawaj wysyłane przez niego sygnały i regularnie się badaj. A jak dbać o siebie i o jakich badaniach pamiętać, mając lat 20, 30 i 40? Oto nasz poradnik.
 • Domowe inhalacje na zdrowie i relaks
  Inhalacje, czyli wdychanie leczniczych oparów, pomagają zarówno udrożnić nos, jak i pozwalają odreagować stres. Trzeba tylko wiedzieć, jakiego olejku użyć, by się zrelaksować, jakiego, by pobudzić zmysły, a jakiego, by przegonić katar i kaszel.