• Premier posłuchał obywateli i przesunął obowiązek szkolny dla sześciolatków o rok. Można ocenić to jako decyzję godną podziwu. Forsowana przez minister Hall reforma polegająca na obniżeniu wieku szkolnego od początku wywoływała kontrowersje - pisze Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin.
 • Tak Chińczycy podrabiają...Polaków
  Choć polskich producentów ozdób choinkowych mocno dotknęły amerykański kryzys i chińska konkurencja, nadal są światowymi potentatami w tworzeniu ekskluzywnych świątecznych dekoracji
 • Przygoda z diamentami dla nowicjuszy mogą skończyć się bardzo źle.
  Żeby zarobić na diamentach, trzeba je dobrze poznać, właściwie wybrać i cierpliwie czekać. Dla nowicjusza przygoda z tymi kamieniami może się skończyć bardzo źle.
 • W polskich miastach, jak w Europie Zachodniej, mają być wydzielane specjalne strefy rozrywki dla pubów, klubów itd. Nie byłoby tam żadnej ciszy nocnej, bo wpływy z turystów są ważniejsze niż spokój mieszkańców – taki projekt zmiany przepisów zgłosił Gdańsk.
 • Miało być łatwiej, jest jak zwykle
  Miliony euro miały trafić do polskich rolników. Okazało się jednak, że pieniądze leżą na kontach, bo cały program zabiła biurokracja. Skomplikowane wnioski, długie terminy rozpatrzenia podań i wrogość urzędników sprawiają, że ludzie rezygnują z szansy, którą dała im Bruksela.
 • Uwaga. Nadchodzi plaga komarów
  Rozlane rzeki, podtopione pola i domy - oto idealne warunki do rozwoju najbardziej irytującej plagi. Polskę czeka bowiem w tym roku wielka inwazja komarów. Naukowcy twierdzą, że będzie ich dużo więcej niż w poprzednich latach.
 • Pewna instytucja państwowa chce zorganizować koncert Davida Bowiego. By wszystko odbyło się zgodnie z prawem, artysta musi najpierw wygrać zorganizowany z tej okazji... przetarg. Bo jeśli z przetargu się zrezygnuje, Bowie musiałby przyjechać i przywieźć sprzęt na własny koszt. Oto jeden z polskich absurdów prawnych.
 • Cała prawda o polskich biznesmenach
  Kiedyś w fioletowych marynarkach i białych skarpetkach. Dziś - smukli, pachnący. Kiedyś myśleli tylko o tym, jak się wzbogacić, teraz chcą tworzyć społeczną elitę. Jednak wciąż czują na sobie ciężar tamtych lat. Przekręciarz, złodziej - kiedy to słyszą, wiedzą, że to o nich.
 • Nie ma taryfy ulgowej dla ciężarnych
  Stoję w kolejce do kasy w sklepie, nie ma dla mnie siedzącego miejsca w autobusie i nikt przepuści mnie poza kolejnością w urzędzie. Bo mimo że jestem w siódmym miesiącu ciąży i noszę przed sobą pokaźny brzuch, nikt nie stosuje wobec mnie taryfy ulgowej.
 • Polskie przedszkola niezgodnie z prawem pobierają opłaty za opiekę nad dzieckiem
  Polskie przedszkola niezgodnie z prawem pobierają opłaty za opiekę nad dzieckiem - alarmuje rzecznik praw dziecka. Nie pomagają nawet wyroki sądowe - rodzice nie dostają żadnych ulg nawet wtedy, gdy ich dziecko przez cały miesiąc chorowało.