• Nasi lotnicy bombardowali Berlin, Hitler uciekł na Elbę, zaś Włochy wypowiedziały Niemcom wojnę - pisała polska prasa we wrześniu 1939 roku. Ówczesny przeciętny słuchacz radia i czytelnik gazet wierzył, że bijemy się dzielnie i zwyciężamy Niemców na wszystkich frontach.
 • Miller: Nawet Rakowski obawiał się SB
  "Ja nigdy nie widziałem swojej teczki w IPN, ale byłbym zdumiony, gdyby jej nie było" - przyznaje w rozmowie z DZIENNIKIEM były premier Leszek Miller. Tłumaczy też, dlaczego specsłużby PRL prześwietlały partyjnych aparatyczyków, w tym Aleksandra Kwaśniewskiego. Ujawniliśmy dziś meldunki SB z lat 80. na jego temat.
 • Tuż przed wyborami w 1989 r. wewnątrz PZPR toczyła się walka o władzę - haki zebrane przez SB mogły stać się orężem w tej wojnie. DZIENNIK dotarł do niepublikowanych dokumentów III Departamentu MSW na temat Aleksandra Kwaśniewskiego. Zobacz, co pisali o nim funkcjonariusze bezpieki.
 • Tuż przed pierwszymi wolnymi wyborami w 1989 roku SB rozpracowywała Aleksandra Kwaśniewskiego. Sprawdzano jego pochodzenie etniczne, życiorys ojca, dociekano, ile zarabia Jolanta Kwaśniewska w polonijnej firmie. DZIENNIK dotarł do dokumentów, które IPN chce opublikować jesienią.
 • Fedak dyskryminuje wiceminister za dzieci
  Wiceminister pracy Agnieszka Chłoń-Domińczak, autorce ostatniej reformy emerytalnej, zabrano większość obowiązków i zadań, po tym jak... urodziła dziecko. Kodeks pracy mówi wyraźnie: po urlopie macierzyńskim kobieta powinna wrócić do pracy na to samo stanowisko i mieć te same uprawnienia. W Ministerstwie Pracy najwyraźniej prawo to rozumiane jest inaczej.
 • Spal w kominku 100 tysięcy złotych
  Pracownicy Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych palą banknotami w kominkach lub sprzedają je na aukcjach internetowych. Chodzi, rzecz jasna, o banknoty z wadami, które są pocięte w drobny mak i traktowane jak makulatura. Kilogramowy brykiet poszatkowanych pieniędzy kosztuje 25 złotych.
 • Samoloty Polnipponu - spółki, której współwłaścicielem był Ireneusz Sekuła, woziły broń do Pakistanu - ustalił DZIENNIK. "To wśród handlarzy bronią należy szukać zabójców byłego peerelowskiego wicepremiera" - sugerował prokuraturze Bogusław Bagsik, były szef Art-B.
 • Jak zginął Ireneusz Sekuła, legendarna postać lewicy, król nomenklatury zwany "panem cygaro"? Oficjalna wersja: popełnił samobójstwo, trzykrotnie strzelając do siebie z rewolweru. Z zeznań, do których dotarł DZIENNIK, wynika, że mogło być inaczej. Były PRL-owski wicepremier został zastrzelony przez gangsterów z "Pruszkowa", bo nie spłacał długów.
 • Strażacy kupują to, na co mają ochotę
  Aż 19 tys. mundurów wyjściowych i zaledwie 2,5 tys. ubrań do gaszenia pożarów kupili w zeszłym roku strażacy ochotnicy - ustaliła Najwyższa Izba Kontroli. Zdziwienie inspektorów budzą procedury przyznawania dotacji w MSWiA - nikt tam nie sprawdza, czy straż kierowana przez Waldemara Pawlaka zamawia to, co rzeczywiście jest jej potrzebne.
 • Kto manipuluje DZIENNIKIEM? - pyta na swoim blogu wicepremier Waldemar Pawlak. Identyczne pytania padały w listopadzie 2006 r., gdy ujawniliśmy aferę z corhydronem - tragiczną w skutkach zamianę leków w jeleniogórskiej Jelfie. Dziś wiadomo, że jedna osoba zmarła, a kilkadziesiąt lekarze odratowali w ostatniej chwili - przypomina dziennikarz śledczy DZIENNIKA Leszek Kraskowski.