• Polscy piłkarze zarabiają fortunę. Za nic
  Takiej pensji może pozazdrościć każdy. Nasi piłkarze zarabiają fortunę i są jednymi z najlepiej opłacanych zawodników w Europie. Większy procent od klubowych zarobków mają tylko zawodnicy włoskiej ligi. Najgorzej zarządzanym klubem jest kielecka Korona, gdzie wydatki na piłkarzy i zespół są aż o 173 proc. większe od klubowych przychodów.
 • Poznański stadion to prawdziwa elita

  Mamy pierwszy stadion na Euro 2012 i to pierwszy w kraju klasy elite. Poznań ogłosił wczoraj datę oficjalnego otwarcia swojej areny. 20 września uświetni ją Sting ze swoim projektem "Symphonicities". Stadion w Poznaniu będzie drugim najnowocześniejszym obiektem piłkarskim w Europie Wschodniej. W tej chwili podobny standard ma tylko stadion Szachtara Donieck.

 • Piłkarze wolą Polskę od południowego słońca

  Polska ekstraklasa piłkarska zyskuje na atrakcyjności. Jeszcze nigdy tak wielu bardzo znanych graczy nie zdecydowało się na powrót nad Wisłę z emigracji. Wolą spędzić piłkarską emeryturę, grając w lidze, w której wyrośli, niż w przeciętnym zagranicznym klubie.

 • "Mundial będzie ustawiony"
  Mundial nie będzie fair - ostrzega znany brytyjski dziennikarz, który rozgryzł tajemnice FIFA. Ostrzega, że sędziowie mają za zadanie dociągnąć jedną z afrykańskich drużyn przynajmniej do półfinału. A Andrew Jennings wie, co mówi. Jego książka o przekrętach w FIFA jest światowym bestsellerem.
 • Mundial: Bieda, bandyci i chaos
  Choć działacze FIFA robią, co mogą, by przekonać wszystkich, iż RPA to bezpieczne miejsce i mundial będzie udany, to i tak ich słowa są kwestionowane. Media donosiły o bałaganie, zamieszkach, protestach najuboższych i chaosie komunikacyjnym. Z biedą i przestępczością kibice zetkną się na pewno.
 • Po 17 latach Lech Poznań znowu świętuje mistrzostwo Polski. Stało się to w najlepszym momencie - żaden klub nie ma większych przychodów, w następnym sezonie nikt w polskiej ekstraklasie nie będzie też grać na większym stadionie. Ile wyniesie rekordowy budżet w polskiej lidze?
 • Mistrzostwa świata w RPA za niespełna miesiąc, a FIFA nie może sobie poradzić z chaosem organizacyjnym w tym kraju. Komunikacja jest w złym stanie, podobnie jak obiekty treningowe, a na dodatek w całym kraju dochodzi do strajków.
 • Dzięki Mariuszowi Pudzianowskiemu Polsat był w piątkowy wieczór najchętniej oglądaną stacją w Polsce. Siłacz próbujący swoich sił w MMA przyciągnął przed ekrany ponad 5 mln widzów.
 • Patrząc na świat z perspektywy Warszawy, trudno jest zrozumieć, na czym polega fenomen żużla w Polsce. Fakty są jednak takie - mamy jedną z trzech najsilniejszych lig świata, jeżdżą u nas najlepsi zawodnicy, a na każdy mecz przychodzi średnio 10 tys. widzów.
 • Według wyliczeń "Forbesa" 100 najbogatszych Polaków zarobiło w sumie 66 miliardów złotych. Jak oszacowaliśmy, siódemka z nich 352 miliony złotych zainwestowała w polską piłkę nożną. Jeden z nich, ósmy najbogatszy Polak, to prawdziwy rekordzista. Na swój klub wydał od 1997 roku już 120 mln zł.