• No i doczekaliśmy się. Po kilku dniach spędzonych na przygotowaniach do świąt Wielkiej Nocy zasiedliśmy do stołu, by zjeść z rodziną tradycyjne śniadanie. Ale niech nie da się zwieść ten, kto myśli, że pośpi spokojnie w poniedziałek. W lany poniedziałek...
 • Co pływało w garnku Egipcjanina
  Egipt to rzeka, wąski pas poletek i bezkresna pustynia. Wydaje się, że to biedna ziemia, ale już od starożytności jej mieszkańcy potrafili wykorzystać jej bogactwa. Z tego, co wyhodowali, złapali albo udało im się zebrać na polu, umieli przygotować wiele różnych potraw.
 • Któż z nas, wsiadając do swojego auta, nie chciałby się poczuć jak Kubica? Pędzić przez miasto z zawrotną prędkością i być w pracy, zanim w radiu skończy się piosenka. Niestety, korki przymuszają nas do powolnej pielgrzymki samochodem tkwiącym w chmurze spalin. W takiej chwili przydałby się jakiś superpojazd jakiegoś znanego z kinowych ekranów superbohatera
 • Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
  W tym roku Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe obchodzi 100-lecie. By uczcić tę rocznicę, ratownicy zorganizowali wyprawę na jeden z trudniejszych ośmiotysięczników – himalajski szczyt Dhaulagiri. Ekspedycja startuje 23 marca 2009 roku. Śmiałkowie wrócą do kraju 14 maja.
 • Pierwszym osobą, która odbyła podróż samochodem była… kobieta
  Pierwszym prawdziwym kierowcą samochodu była... kobieta. Panie mogą być z niej dumne, a panowie niech się dwa razy ugryzą w język, gdy następnym razem będą chcieli utyskiwać na „baby za kierownicą”. Gdyby nie ona, pewnie cały czas jeździlibyśmy furmankami.
 • Peruwiański brat wieży Eiffela
  O tym, że najbardziej znane dzieło Gustawa Eiffela, znajduje się w Paryżu, wiedzą wszyscy. Ale czy ktoś słyszał, że w peruwiańskiej części Amazonii, w mieście niemal odciętym od cywilizacji, znajduje się inny obiekt tego architekta? Przedstawiamy historię żelaznego domu z Iquitos.
 • Miłośnicy mocnych wrażeń powinni pojechać do Karpacza. Tam bowiem trwa morderczy wyścig Husqvarna Tour. Do 11 stycznia będą ścigały się psie zaprzęgi. Ta impreza uznawana jest za najtrudniejszy taki wyścig w Europie.
 • Kilka lat temu studia MBA były szczytem marzeń w drodze do kariery. Dziś trochę spowszedniały, ale taki punkt w CV wciąż się opłaca.
 • Wielu widzi w nich podniebne kelnerki. Ale dla nich to co najmniej krzywdzące. Praca stewardesy wymaga dużo więcej zaangażowania i umiejętności niż mogłoby się wydawać.
 • Drewniana chatka w samym środku lasu. W środku leśnik, który opiekuje się leśnymi zwierzątkami i ściga złych kłusowników. Wygląda romantycznie, ale czy faktycznie tak jest?