• Islandia rezygnuje z węgla i ropy naftowej i w najbliższych latach chce całkowicie przestawić się na zasilanie wodorem - najbardziej przyjazne środowisku naturalnemu. To pierwszy taki program na świecie.
 • 120 milionów euro ma kosztować Multimedialne Miasteczko, które powstanie w Nowym Sączu. Tamtejsza Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University - podpisała w tej sprawie list intencyjny z firmą telekomunikacyjną Exatel.
 • Piloci naszych F-16 gaszą silniki i zawieszają hełmy na kołki, bo wyczerpali już tegoroczny limit lotów
  Polskie "Jastrzębie" zapadają w zimowy sen. Piloci naszych F-16 gaszą silniki i zawieszają hełmy na kołki, bo wyczerpali już tegoroczny limit lotów. Przez miesiąc samoloty będą teraz dokładnie przeglądane i przygotowywane do nowego sezonu.
 • Girzyński zarzuca prokuraturze upolitycznienie w sprawie Krauzego
  "Donald Tusk obiecywał Polakom szybki powrót z zagranicy i proszę - pierwszy skorzysta z okazji Ryszard Krauze" - tak poseł PiS Zbigniew Girzyński komentuje decyzję prokuratury o cofnięciu nakazu aresztowania szefa Prokomu. "To są cuda w prokuraturze" - dodaje poseł.
 • Piotr Misztal nie jest w stanie kupić biletu do Polski?
  Znany z zamiłowania do luksusu były poseł Samoobrony dwa razy nie stawił się w krakowskiej prokuraturze. Piotr Misztal miał usłyszeć zarzuty w związku ze śledztwem w sprawie wyłudzenia ze Skarbu Państwa ponad dwóch milionów złotych. Nie usłyszał, bo jest w USA. "Wrócę i sam pójdę do prokuratora" - zapewnia w TVN24.
 • Włoskie liceum wprowadziło kurs samoobrony dla dziewcząt. Na zdj. zajęcia w warszawskiej siłowni Gymnasion
  Jak skutecznie bronić się przed gwałtem? Najlepiej zaatakować. Jedna z włoskich szkół wprowadziła dla swoich uczennic obowiązkowe kursy wschodnich sztuk walki. Dziewczyny same o to prosiły.
 • Czy to wizja, czy tylko luźne dywagacje? "Po mojej śmierci Tybetowi może przewodzić kobieta" - mówi urzędujący Dalajlama w wywiadzie dla włoskiej edycji pisma "Vanity Fair". Duchowy przywódca Tybetańczyków przypomina, że reinkarnacja kobiet uważana jest za wyższą formę istnienia od męskiej.
 • Prokuratura zebrała już wszystkie dowody przeciwko podejrzanemu o korupcję burmistrzowi Helu i zgadza się na wypuszczenie go z aresztu. Mirosław W. wpłacił 200 tysięcy złotych kaucji i jeszcze dziś wyjdzie na wolność.
 • Polski operator Janusz Kamiński zdobył główną nagrodę - Złotą Żabę - za zdjęcia do filmu "Motyl i skafander" w reżyserii Juliana Schnabla na zakończonym w sobotę wieczorem w Łodzi 15. Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage 2007.
 • Komisja Europejska nie zakaże Polsce eksportu drobiu. Rzeczniczka Komisji zdementowała wcześniejsze, nieoficjalne informacje na ten temat. Poinformowała, że ograniczenia zostaną wprowadzone, ale dotyczyć będą jedynie wyrobów pochodzących z zarażonych ferm pod Płockiem.