• Jachowicz
  W sprawach przestępstw młodych i najmłodszych prawo nie nadąża za życiem - zauważa Jerzy Jachowicz, publicysta DZIENNIKA. Od kilku już lat winny być zmienione przepisy tak, aby najbardziej agresywni, brutalni, niebezpieczni młodociani przestępcy trafiali do zwykłych więzień.
 • To była przyjaźń na śmierć i życie
  O przyjaźni, jaka była między Krzysztofem Olewnikiem a Jackiem Krupińskim, mówi się "na śmierć i życie". Powiedzenie to - a w nim słowo "śmierć", jeśli oskarżenia prokuratury wobec Krupińskiego są prawdziwe - przesiąknięte byłoby złowróżbnym znaczeniem - pisze Jerzy Jachowicz.
 • Jachowicz
  To niebywałe, że prokuratura próbuje założyć na usta kaganiec wszystkim pozostałym instytucjom prowadzącym śledztwa. ABW, CBA i policji. Co się takiego właściwie stało, że Ministerstwo Sprawiedliwości sięgnęło po tak drastyczne środki? - zastanawia się Jerzy Jachowicz, publicysta DZIENNIKA.
 • Jachowicz
  Wstydzić się powinni wszyscy uczestnicy tej bitwy. Władze administracyjne i polityczne Warszawy, policja, firma ochroniarska, przedstawiciel sądownictwa w osobie komornika i wreszcie handlarze broniący rubieży blaszanej hali - ocenia Jerzy Jachowicz, publicysta DZIENNIKA.
 • Jachowicz: W Polsce Madoffa sądzono by 150 lat
  Tylko pół roku potrzebował amerykański sąd, by skazać Bernarda Madoffa, aferzystę stulecia oskarżonego o defraudację 65 mld dolarów, na 150 lat więzienia. W Polsce od 5 lat ciągnie się proces lobbysty Marka Dochnala. Jerzy Jachowicz zastanawia się, jak to możliwe, że w Polsce sądy działają aż tak opieszale.
 • Jachowicz: Kogo drażni CBA?
  Nie ma co, mamy fajną konstytucję. Poręczną. Wszystko może okazać się z nią sprzeczne. Co tylko sędziowie Trybunału Konstytucyjnego sobie zażyczą. Czyż można się dziwić, że jak tylko coś SLD się nie podoba, zaskarża to do Trybunału? - pisze Jerzy Jachowicz.
 • Jachowicz: Włodowo - kto jest ofiarą?
  Śmiertelne pobicie Józefa C. we Włodowie wejdzie na stałe do kronik sądowych jako jedna z najtrudniejszych do rozstrzygnięcia spraw. Wzbogaci też zbiór najpopularniejszych akademickich przykładów dla młodych prawników karnistów wszystkich specjalności - pisze Jerzy Jachowicz
 • Ungierowi zarzucano m.in. działanie na szkodę własnej spółki i wyłudzenie poświadczenia nieprawdy. Dziwnym zbiegiem okoliczności, po objęciu władzy przez SLD, prokuratura latami nie zechciała go przesłuchać i sprawa się przedawniła - pisze Jerzy Jachowicz
 • Jachowicz: Ulubieniec lewicy ma kłopoty
  Ulubieniec Aleksandra Kwaśniewskiego Marek Ungier nie może pozbyć się kłopotów. Trzeba mieć pecha, żeby nawet ministra pana prezydenta ciągnęły w przepaść pieniądze. Choć jak na razie prokuratorskie zarzuty nie obracają w pył jego kariery. Ale oblepiają go błotem - pisze Jerzy Jachowicz
 • Jerzy Jachowicz
  Niczym gangrena tocząca polskie sądy znowu podnosi głowę jeden z winnych śmierci Grzegorza Przemyka. Ireneusz Kościuk stara się o uwolnienie go od winy. Liczy na to, że wykorzysta ignorancję polskich sędziów, którzy przez 20 lat nie podjęli wysiłku, aby poznać mechanizmy aparatu przymusu z PRL. Czy można się dziwić cynizmowi Kościuka? - pyta publicysta DZIENNIKA Jerzy Jachowicz.