• Tankowanie auta
  Krajowy popyt może wzrosnąć w tym roku o kilka procent.
 • Szpital
  Biegli, którzy przygotowywali opinię w sprawie śmierci Jerzego Ziobry, w zeznaniach mówią o nieprawidłowościach. Jeden z nich przyznał, że nad ekspertyzą, pod którą podpisało się w sumie 15 osób, pracował niespełna godzinę. Miał za to dostać kilkadziesiąt tysięcy złotych - ustalił dziennik.pl.
 • Twitter
  Twitter padł ofiarą ataku botnet, a przejawia się to ogromną ilością spamu, pojawiającego się w wynikach wyszukiwania - napisał jeden z użytkowników na stronie Cryptome.org, uznawanej za prekursora słynnego WikiLeaks. Na dowód swej teorii przedstawił nadzwyczaj często powtarzające się nietypowe wpisy na temat Edwarda Snowdena.
 • Detektywi
  "True Detective" w finale nie zaskakuje, choć napięcie pozostaje do końca. Bo choć sprawa wydaje się rozwiązana, pozostaje wiele niewiadomych. Niektórzy mogą czuć niedosyt - jedno jest pewne: apetyty na drugi sezon zostały rozbudzone.
 • kierowca auto samochód
  Nie będzie obowiązku wożenia alkomatów w każdym aucie. Zamiast tego każdy, kto zostanie złapany na podwójnym gazie, będzie musiał na swój koszt zamontować w aucie alcolock, czyli urządzenie sprawdzające u kierowcy poziom alkoholu przed uruchomieniem silnika. To najnowsze pomysły na walkę z pijanymi zmotoryzowanymi, które ma resort Elżbiety Bieńkowskiej.
 • Mariusz T. w czasie wizji lokalnej w 1989 roku
  Mariusz T., który 11 lutego skończył odsiadywanie wyroku 25 lat więzienia za zabójstwo czterech chłopców, pozostanie na wolności do końca procesu - zdecydował Sąd Apelacyjny w Rzeszowie. Sprawa ma związek z wnioskiem dyrektora więzienia, który zabiega o uznanie T. za osobę potencjalnie niebezpieczną.
 • Marek Biernacki
  Minister sprawiedliwości pozwie Władysława Frasyniuka. Chodzi o wypowiedź, w której legendarny działacz opozycji z czasów PRL zasugerował, że Marek Biernacki brał udział w podłożeniu rzekomo pedofilskich materiałów w celi Mariusza Trynkiewicza.
 • Kryminalne tango. Oczywiście argentyńskie
  Prosta historia kryminalna opowiedziana w oryginalny sposób. Reżyser bawi się narracją, miesza wątki, niektóre z nich porzuca. Argentyna lat 70., walka o sprawiedliwość i dobrze naszkicowane charaktery.
 • Czesi są winni Polsce blisko 370 hektarów
  Już wkrótce terytorium Polski może się powiększyć. Jak? Szanse na rozrost ma Opolszczyzna, która może przejąć tereny należące do tej pory do Czech. Wszystko dlatego, że nasi południowi sąsiedzi mają wobec nas dług - pozostałość po regulacji granic w 1958 roku.
 • O czym nie rozmawiać przy świątecznym stole?
  Boże Narodzenie to przede wszystkim ciepła, rodzinna atmosfera. Ale... No właśnie, często pojawia się to "ale" pod postacią cioci Zosi, która bez wyczucia potrafi poruszyć niezręczny temat, wujka Zdzisia, który jak co roku tubalnym głosem zada krępujące nas pytanie. I zamiast cieszyć się ze spotkania z rodziną, chcemy jak najszybciej wyjść, nawet nie próbując pysznego sernika babci Jadzi.