• Na Enceladusie tryskają lodowe fontanny
  Sonda Cassini dokonała niezwykłego odkrycia. Jak wynika z przesłanych właśnie danych, lodowe gejzery, pojawiające się nad powierzchnią księżyca Saturna z dużym prawdopodobieństwem mają swoje źródło w podziemnych zbiornikach ciekłej wody.
 • Pendrive piękny jak naszyjnik
  Kto powiedział, że pamięć USB musi być szara lub biała, bezpłciowa i - co tu wiele mówić - brzydka? To, że pendrive może być jednocześnie użytecznym i ładnym gadżetem, udowadnia firma Transcend. Zobaczcie same.
 • Firma Nikon przygotowała coś dla osób, dla których fotografowanie to przede wszystkim pyszna zabawa.
  Firma Nikon przygotowała coś dla osób, dla których fotografowanie to przede wszystkim pyszna zabawa. Wchodząc na stronę BarwyNikona.pl możemy przerobić swoje zdjęcia w zabawne pocztówki i przesłać je znajomym.
 • Nie masz już gdzie układać płyt DVD, a wyjęcie pojedynczego pudełka grozi zawaleniem misternie układanej piramidy? Być może twoje problemy wkrótce zostaną rozwiązane. A to za sprawą wynalazku inżynierów firmy GE, którym udało się stworzyć dysk optyczny mieszczący 500 GB danych, czyli tyle, ile 100 zwykłych płyt DVD.
 • Robot, który kocha jazzować
  No to klops. Wydawało się, że gdzie jak gdzie, ale do świata jazzu - muzyki, której drugie imię brzmi improwizacja - roboty nie wejdą. A jednak. Poznajcie Shimona - robota grającego na marimbie, który umie prowadzić jazzujący dialog z żywym, jak najbardziej ludzkim pianistą.
 • Na podstawie wyników głosowania użytkownicy portalu Facebook zadecydowali, że witryna nie będzie miała żadnych praw do zamieszczanych przez nich zdjęć, filmów oraz innych danych. Niemal 75 proc. głosujących sprzeciwiło się wprowadzeniu kontrowersyjnych regulacji zwiększających uprawnienia portalu.
 • W sam raz na otwarcie wiosennego sezonu wycieczkowo-piknikowego firma Samsung zaprezentowała najnowszy telefon z serii Solid. Przystosowana do zadań specjalnych komórka przetrwa koziołkowanie w błocie, upadek do wody, a nawet uderzenie o skałę.
 • Kot kontra drukarka. Kto wygrał?
  Na pewno jest to opinia subiektywna, ale naszym zdaniem drukarki to jedne z najbardziej chimerycznych urządzeń, jakie można znaleźć w biurze. Jak się jednak okazuje, są też dość... wojownicze. Zresztą - zobaczcie sami na filmie.
 • Trudno wyobrazić sobie mniej przyjazne miejsce do odwiedzin niż Słońce. A jednak właśnie w okolice gwiazdy, gdzie temperatura sięga miliona stopni Celsjusza, amerykańska i europejska agencja kosmiczna zamierzają wysłać sondy badawcze.
 • Zmywarko, suszarko, mikrofalówko - bardzo nam przykro, ale odchodzicie w przeszłość. Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych w USA, coraz więcej Amerykanów za bardziej niezbędne do życia uważa iPody czy płaski telewizor aniżeli - jak to było w przeszłości - zmywarki do naczyń czy klimatyzatory.