• W Rzymie ukaże się jutro książka byłej kochanki Silvio Berlusconiego, call girl Patrizii D’Addario. Autorka zapewnia, że zdradzi pikantne szczegóły orgii, do których podobno dochodziło w willi szefa włoskiego rządu. To jednak nie koniec kłopotów, jakim w tym tygodniu musi stawić czoła Berlusconi.
 • Dziennik "Financial Times" ocenił europejskich ministrów finansów pod kątem skuteczności prowadzonej polityki fiskalnej w czasach kryzysu. Pierwszą lokatę zajęła Francuzka Christine Lagarde. Siódme miejsce przypadło Jackowi Rostowskiemu, który zebrał punkty za utrzymanie wzrostu gospodarczego.
 • Choć Barack Obama przekonuje, że w USA widać już pierwsze oznaki gospodarczego odbicia, nadal nie wierzy mu większość Amerykanów. Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie dziennika "Washington Post" i telewizji ABC wynika, że aż dwie trzecie obywateli USA obawia się o swoją przyszłość.
 • Dziś po raz pierwszy Amerykanie będą obchodzić święto ustanowione ku pamięci ofiar zamachów 11 września – National Day of Service and Remembrance (Narodowy Dzień Służby i Pamięci). Osiem lat po atakach na WTC i Pentagon prezydent Barack Obama wraz z Kongresem postanowili nadać smutnej rocznicy państwowy wymiar. Jednocześnie jednak wiele się w USA zmieniło: przede wszystkim Amerykanie mimo traumy coraz życzliwiej traktują muzułmanów i nie obciążają już całego świata islamu winą za terroryzm.
 • Radni miejscy stolicy Hawajów przygotowali osobliwy projket ustawy. W myśl nowego prawa pasażerowie komunikacji miejskiej, którzy specyficznie pachną, dostaną za to mandaty.
 • Powtórka ze "Szczęk" Stevena Spielberga. Władze Massachussetts zamknęły kilka słynnych kąpielisk, bo w wodach przybrzeżnych pojawiły trzymetrowe rekiny.

 • Prezydent Barack Obama zainauguruje nowy rok szkolny uroczystą odezwą do uczniów. Jednak dla republikanów takie przemówienie to nic innego jak polityczna indoktrynacja i mają za złe gospodarzowi Białego Domu, że za bardzo miesza się w prywatne sprawy Amerykanów.
 • Iran i Wenezuela - dwa państwa, które wywołują szczególny niepokój w Waszyngtonie - podpisały umowę o kooperacji w energetyce. Prezydent Hugo Chavez, który skończył wczoraj dwudniową wizytę w Teheranie, obiecał reżimowi ajatollahów ogromne dostawy ropy naftowej.
 • Łybacka: "Reforma szkoły dobra, ale za szybka"
  Sposób wprowadzenia reformy jest jak rozpoznanie bojem. A przecież sześciolatki to małe dzieci i trzeba postępować z nimi delikatnie. Powinny iść do dobrze przygotowanej na ich przyjęcie szkoły - mówi Krystyna Łybacka.
 • Polska bieda to nie irlandzka bieda
  Przeciętnie osoby starsze są w Polsce dużo mniej zagrożone ubóstwem niż młode rodziny z dziećmi. Politycy starają się postępować zgodnie z oczekiwaniami wyborców. A skoro wyborcy sądzą, że ludzie starsi żyją w ubóstwie, to trzeba pokazać, że coś się z tym robi - mówi ekonomistka.