• Krakowski Rynek Główny widział już Hołd pruski i przysięgę Tadeusza Kościuszki. Wkrótce zobaczy brytyjską wokalistkę Leonę Lewis, która będzie gwiazdą tegorocznego Sylwestra. Impreza odbędzie się pod hasłem "Kraków Miasto Kobiet" a na scenie oprócz pięknej Leony pojawią się: Tatiana Okupnik, Natalia Kukulska, Kasia Kowalska oraz belgijska piosenkarka Kate Ryan.
 • Teatr odpocznie od Wojcieszka
  Niegdysiejsza nadzieja polskiego kina, Przemysław Wojcieszek, po serii mniej lub bardziej udanych spektakli teatralnych, wrócił na plan filmowy. 34-letni reżyser przenosi na ekran sztukę własnego autorstwa "Made in Poland", opowiadającą o blokersie Bogusiu, który szuka swojego miejsca w życiu.
 • Z przerwą na stan wojenny był ulubionym aktorem Polaków. 79-letni Roman Kłosowski otrzyma Nagrodę Honorową XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej "Prowincjonalia 2009". Impreza odbędzie się we Wrześni w dniach od 25 do 28 lutego przyszłego roku.
 • 18-letni piosenkarz r'n'b Chris Brown został okrzyknięty artystą roku 2008 przez magazyn muzyczny "Billboard". Autor przeboju "With You" zdobył już ten tytuł dwa lata temu. "To więcej niż mogę sobie wyobrazić. Nie spodziewałem się - to wielka niespodzianka" - kryguje się amerykański wokalista.
 • Brytyjska aktorka i modelka, znana do tej pory głównie z rubryk plotkarskich, zdobyła pierwsze w swoim życiu wyróżnienie filmowe. Jej występ w melodramacie "Znak miłości" w reżyserii Richarda Attenborough wybrano Najlepszą Rozbieraną Sceną Roku. Taką decyzję podjęli użytkownicy serwisu MrSkin.com. 22-letnia Barton pozostawiła w pobitym polu takie gwiazdy, jak Angelina Jolie, Penelope Cruz, Heather Graham i Neve Campbell.
 • Choć do rozpoczęcia karnawału zostału jeszcze trochę czasu, amatorzy zmysłowych rytmów nie są skazani na bezczynność. 18 grudnia w Warszawie wystąpi trio Gotan Project, które postawiło sobie za cel połączenie elektroniki i tanga argentyńskiego. Będzie to ich jedyny, choć nie pierwszy, koncert w Polsce.
 • Machulski jak Fredro
  Juliuszowi Machulskiemu musiał spodobać się film "Poznaj mojego tatę" z Robertem De Niro. Guru polskiej komedii popełnił bowiem sztukę teatralną opartą na podobnym pomyśle. Rzecz nosi tytuł "Next-Ex" i będzie miała prapremierę 17 stycznia w Teatrze Powszechmym w Łodzi.
 • Niewydarzona komedia lub odmóżdżona superprodukcja bazująca na komputerowych efektach specjalnych, w głównej roli Sylvester Stallone lub Al Pacino. Spełnienie któregoś z tych warunków gwarantowało obecność na liście dziesięciu największych filmowych knotów mijającego roku, ogłoszonej przez "The New York Post".
 • Zespół Helmet zagra we Wrocławiu
  Dobra wiadomość dla amatorów cięższej muzy. Na jeden koncert przybędzie do Polski zespół Helmet - gwiazda nowojorskiej sceny hardcore. Page Hamilton z kolegami wystąpią 24 stycznia we wrocławskim klubie Firlej.
 • Entuzjazm wokół odkrycia w cżęstochowskim klasztorze paulinów nieznanych dzieł Wolfganga Amadeusza Mozarta nieco opadł, odkąd okazało się, że jedno z nich to fragment opery "Łaskawość Tytusa". W sobotę na Jasnej Górze odbędzie się światowe prawykonanie innego utworu austriackiego kompozytora, który czeka na wyrok ekspertów - Partity na instrumenty dęte.