• Olejniczak: Rozebrałem się dla Europy
    "Zapraszam na basen, plażę, gdzie biegam - jak mi tam zrobią zdjęcie, to nie będę protestował. Niech robią do woli" - mówi DZIENNIKOWI Wojciech Olejniczak. Pytany o okładkę "Wprost", na której pokazał tors, szef klubu SLD wyjaśnia, że rozebrał się "dlatego, żeby jakoś przyciągnąć uwagę do spraw europejskich, opowiedzieć przy okazji, o co w tych wyborach chodzi".
  • Wiem, że są krytycy, którzy, przy całej sympatii do filmu, nie mogą się powstrzymać, żeby mi nie przyp... Nie mogą się powstrzymać, bo inaczej nie czuliby, że panują nad tematem - mówi w rozmowie z DZIENNIKIEM reżyser, pisarz i scenarzysta Andrzej Żuławski.
  • Piskorski: Wszystko zdobyłem legalnie
    Jak ostatni idiota pokazałem wszystko, co mam, nie ukrywając, jak wielu kolegów w Sejmie, niczego w spółkach czy u szwagrów. Byłem głupi, bo uznałem, że skoro wszystko zdobyłem legalnie, to nie mam się czego wstydzić - mówi DZIENNIKOWI europoseł i były prezydent Warszawy Paweł Piskorski.
  • Psycholog służy do zatykania dziur
    Zmienia się scenografia i kostiumy, czyli warunki zewnętrzne, natomiast istota dramatu pozostaje ta sama. Dylemat, czy się sprzedać, czy nie, pozostaje ten sam, tylko że dawniej sprzedawano się partii, a dziś korporacji - mówi w rozmowie z DZIENNIKIEM Zofia Milska-Wrzosińska, psychoterapeutka
  • Wszystkie tematy, którymi się zajmuję, okazują się kontrowersyjne: pacyfikacja robotników po grudniu 1970 r., geneza opozycji w Trójmieście i "Solidarności", spory programowe wewnątrz opozycji, funkcjonowanie wywiadu i kontrwywiadu wojskowego w latach 80., spółki polonijne, centrale handlu zagranicznego, niszczenie akt SB - mówi DZIENNIKOWI Sławomir Cenckiewicz.