• Katedra w Hameln
  Szczurami słynie niewielkie niemieckie miasteczko Hameln, leżące nad rzeką Wezerą w Dolnej Saksonii. A bajka o tutejszym Szczurołapie jest jedną z najbardziej znanych opowieści w słynnym zbiorze braci Grimm. Ta historia jednak nie jest do końca zmyślona...
 • W okresie świątecznym trudno tu nie natknąć się tu na któryś z jarmarków bożonarodzeniowych. Ale i bez nich jest w Berlinie wiele atrakcji, których nie sposób zwiedzić w jeden weekend. Na szczęście stolica naszego zachodniego sąsiada leży tak blisko, że zawsze można powtórzyć wizytę.
 • Kto chce dokładnie nastawić swój zegarek na czas zimowy, niech odwiedzi wschodni Londyn. Od prawie 160 lat na bramie Królewskiego Obserwatorium Astronomicznego w Greenwich odliczany jest najbardziej aktualny czas na świecie.
 • Procesje ciągnące ulicami andaluzyjskiej Malagi w Wielkim Tygodniu wabią turystów. Mają nadzieję spotkać wśród wiernych słynnego gwiazdora z Hollywood. To zupełnie możliwe, bo Antonio Banderas od wyprowadzki do USA był na procesji dwa razy: w 2004 i 2008 roku. Przynajmniej oficjalnie.
 • Himalaje na wyciągnięcie ręki
  Pierwszymi zachodnimi turystami byli tu hippisi skuszeni łagodnym klimatem i marihuaną. Ale Pokhara uzależnia widokami i klimatem bardziej niż używki. Miasto leży nad jeziorem Phewa. Od północy niemal na wyciągnięcie ręki otacza je masyw Annapurny - ponad siedem tysięcy metrów.
 • Innsbruck: Nie tylko turniej czterech skoczni
  Niewielka osada, której nazwa znaczy tyle co "most na rzece Inn", zaczęła rosnąć w siłę w już w dwunastym wieku. Położona między pasmami górskimi Karwendel i Tuxer była siedzibą tyrolskiego odłamu Habsburgów. Dziś Innsbruck jest najbardziej znany z Turnieju Czterech Skoczni.
 • Każdy ma swój sposób na spędzenie Bożego Narodzenia. Jedni uwielbiają zaszyć się w domowych pieleszach, inni wyjeżdżają na narty. Ale zupełnie wyjątkowe są święta w Ziemii Świętej. W Betlejem. To przecież właśnie tu na świat przyszedł Chrystus.
 • Trzy doliny: W Europie wyżej się nie da
  Trzy Doliny to jeden z największych obszarów narciarskich na świecie. Najwyżej z nich jest położona Belleville z głównym ośrodkiem Val Thorens. To jednocześnie najwyżej położona stacja narciarska w Europie. 2,3 tys. m n.p.m. daje jej wysokie oceny nie tylko we Francji.
 • Val Gardena: To miejsce jest marzeniem każdego narciarza
  Niewiele jest ośrodków, które tak mocno działają na wyobraźnię narciarzy. Nazwa Sella Ronda brzmi magicznie. Każdy, kto choć trochę umie jeździć na deskach, powinien przejechać ją przynajmniej raz. Dlatego, warto pojechać do włoskiej doliny Val Gardena.