• W ciągu dwóch miesięcy ruszy wypłata pieniędzy dla osób oszukanych przez Bernarda Madoffa. Szara eminencja Wall Street oskarżona jest o defraudację 50 miliardów dolarów i oszukiwanie swoich klientów. Część ich strat pokryje amerykańska korporacja chroniąca inwestorów - SIPC.
 • Resort Schetyny podcina skrzydła Owsiakowi
  Kolejne kłody pod nogami organizatorów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie dość, że TVP obcięła czas antenowy na transmisję finału, to teraz jeszcze okazało się, że lokalne sztaby WOŚP nie mają prawa urządzać licytacji. "MSWiA utrudnia nam życie" - skarży się Jerzy Owsiak.
 • Drugi największy producent samochodów na świecie - Toyota - zapowiedział zawieszenie na 11 dni produkcji we wszystkich swoich 12 fabrykach w Japonii. Powód decyzji to dramatyczny spadek sprzedaży aut oraz poniesione z tego powodu straty. Ostatni raz koncern zamknął swoje fabryki 16 lat temu. I tylko na jeden dzień.
 • Coraz więcej Polaków przekonuje się do unijnej waluty, zwłaszcza w związku z kryzysem. Odmiennego zdania jest natomiast prezydent Lech Kaczyński, który uważa, że plan szybkiego wprowadzenia wspólnej waluty jest sprzeczny z "polityką antykryzysową" i jego zdaniem niewykonalny.
 • Raport o wprowadzeniu euro w Polsce wymaga korekty - uważa prezes NBP Sławomir Skrzypek. "Nie do końca, choć jego waga ostatnio zmalała" - odpowiada w Radiu PIN główny ekonomista BRE Banku, Wiesław Szczuka. Nad przyjętym przed świętami przez RPP raportem pracowały przez półtora roku najtęższe ekonomiczne głowy z Polski i nie tylko. Na marne?
 • Amerykański rząd robi co może, aby ratować swój przemysł samochodowy. Dlatego po grudniowej pożyczce kolejny raz wsparł finansowo koncern motoryzacyjny General Motors. Ma on za te pieniądze przekształcić swoje finansowe ramię GMAC w bank komercyjny. Nowy bank ma być mi.n kredytodawcą Amerykanów. Tym samym dług GM wobec rządu wzrósł do 16,4 miliarda dolarów.
 • Upadek najpotężniejszego regionu na świecie - Kaliforni - wydawał się dotąd niemożliwy. A jednak. Gubernator Arnold Schwarzenegger jest w kropce. Kasa stanu jest pusta, a prawo zakazuje mu uznaniowego podnoszenia podatków. Pieniędzy starczy tylko do lutego. Nie ma nawet na budowę nowego, niezbędnego do utrzymania porządku sądu apelacyjnego.
 • Szykuje się prawdziwa e-rewolucja. Po Nowym Roku do rządu trafi projekt ustawy przygotowany przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Zakłada on budowę infrastruktury, która może zapewnić Polakom internet o szybkości nawet do 100 Mb/s. "To olbrzymia szansa na wyciągnięcie Polski z kryzysu" - przekonuje UKE.
 • Nie wszyscy w obozie Platformy wierzą w założenia Ministerstwa Finansów zakładające w przyszłym roku wzrost PKB o 3,7 proc. Z raportu przygotowanego przez zespół doradców premiera, którym szefuje minister Michał Boni, wynika, że w najlepszym wypadku rozwój Polski osiągnie 3,1 proc.
 • To ostatnia szansa na skorzystanie z "kryzysowych przecen" u sprzedawców samochodów. Od Nowego Roku, w wyniku podniesienia akcyzy, wzrośnie bowiem cena większości importowanych aut. Niektóre podrożeją o ponad cztery procent - wyliczył instytut Samar.