• Posłanka Mucha jak Lora Croft
  Najpiękniejsza posłanka polskiego Sejmu Joanna Mucha z PO zgodziła się na sesję dla "Wprost Light". Na okładce przypomina bohaterkę gry komputerowej - Larę Croft. "To strategia, obliczona na zwrócenie na siebie uwagi" - twierdzą eksperci. Bo jej merytoryczne wystąpienia od dawna nie są w partii dobrze widziane.
 • Prezydent ma spory kredyt we frankach
  Prezydent ma 210 tysięcy złotych oszczędności i całkiem spory kredyt we frankach szwajcarskich. Lech Kaczyński na swojej stronie internetowej opublikował oświadczenie majątkowe, uprzedzając tym samym działania minister Julii Pitery.
 • Rząd każe ciężarnym Polkom badać się na HIV
  Już za kilka tygodni w wykazie badań obowiązkowych u kobiet ciężarnych znajdzie się test na HIV - dowiedział się DZIENNIK. Ginekolog będzie miał obowiązek zaproponować pacjentce wykonanie testu. "Wykrycie HIV u matki pozwala znacznie obniżyć ryzyko przeniesienia wirusa na dziecko" - tłumaczy wiceminister zdrowia Marek Haber.
 • Z Sejmu znikają kobiety?
  To już koniec Parlamentarnej Grupy Kobiet. Po tym, jak opuściły ją Iwona Guzowska (PO) i Izabela Jaruga-Nowacka (Lewica), rezygnację złożyła Joanna Kluzik-Rostkowska (PiS) - dowiedział się DZIENNIK. Za nią mają pójść kolejne posłanki Prawa i Sprawiedliwości.
 • Nauczyciele mają się uczyć o gejach
  Kampania Przeciw Homofobii składa wniosek o unijną dotację, by zorganizować szkolenia i warsztaty dla nauczycieli - ustalił DZIENNIK. "To szalenie istotne, żeby uczyć tolerancji, podejścia do takich zagadnień jak orientacja seksualna" - przekonuje szefowa KPH Marta Abramowicz.
 • Politycy zignorowali debatę o in vitro w Sejmie
  Niepłodność nie jest ani lewicowa, ani prawicowa. Może dotknąć każdego - mówiono dziś w Sejmie. Organizacje pozarządowe urządziły tzw. wysłuchanie obywatelskie, by zgłosić własne uwagi do projektu ustawy o in vitro. Na obrady zaproszono także prawicowych polityków, ale nie przyszli.
 • Cimoszewicz nie chce do Brukseli
  Sojusz Lewicy Demokratycznej nie przyjmuje warunków Włodzimierza Cimoszewicza. Rada krajowa partii zdecydowała, że do wyborów do europarlamentu pójdzie pod własnym szyldem. I choć szef SLD Grzegorz Napieralski zapraszał do wspólnego startu "polityków wyznających wartości lewicowe", a Cimoszewicza szczególnie, ten zapowiedział, że w eurowyborach nie wystartuje.
 • Gorące dni dla byłego premiera
  "Romans Marcinkiewicza", "Kochanka Marcinkiewicza", "Kazimierz i Isabel" - to najpopularniejsze filmiki polskiego YouTube'a. Wszystkie przedstawiają nagranie z londyńskiego studia TVN, na którym były premier wyznaje miłość nowej partnerce. "Skompromitował się totalnie" - mówi nasz rozmówca z PO. A jeszcze niedawno Platforma liczyła na powrót Marcinkiewicza do polityki.
 • Wpływowe Polki - feministki i posłanki PiS - organizują własne obchody obalenia komunizmu w naszym kraju. W inicjatywę włączyły się Magdalena Środa i była minister pracy Joanna Kluzik-Rostkowska. DZIENNIK dowiedział się, że zaproszenie na obchody 20. rocznicy Okrągłego Stołu wysłano do Hillary Clinton, nowej szefowej amerykańskiej dyplomacji, oraz do pierwszej damy USA Michelle Obamy.
 • Kaczyński zaproszony do gejowskiego klubu
  Młodzi lewicowi działacze zapraszają Jarosława Kaczyńskiego na kawę do gejowskiego lokalu. "Solidaryzujemy się z Panem" - piszą w liście do prezesa PiS działacze Stowarzyszenia Młoda Socjaldemokracja. To ich reakcja na publiczne sugestie Janusza Palikota, że Kaczyński jest homoseksualistą.