• Sprawdzą, czy rodzina Olewnika nie ukrywała prawdy
  Posłowie z sejmowej komisji śledczej dali wsparcie gdańskim prokuratorom, którzy na nowo odkrywają historię porwania Krzysztofa Olewnika. Ich ustalenia mogą zmienić oficjalną wersję wydarzeń.
 • Polska przygotowała projekt ułatwiający międzynarodowy handel w sieci. Dziś ponad połowa transakcji w internecie między krajami UE nie dochodzi do skutku, bo sprzedawcy odmawiają klientom ze względu na odmienne uregulowania prawne w kraju konsumenta.
 • Szef emigracyjnego rządu Czeczenii Ahmed Zakajew jest na wolności, ale sąd wciąż prowadzi postępowanie w sprawie możliwości jego ekstradycji do Rosji. Jest jednak pewne, że ogłosi negatywną opinię i nie zgodzi się na jego wydanie.
 • 164 087,48 złotych – tyle od 10 kwietnia do końca sierpnia kosztowało wojskowe śledztwo w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem. A koszta będą rosnąć, bowiem prokuratorom potrzebni są nowi tłumacze i kolejni biegli.
 • Lech Kaczyński ochronił Kwaśniewskiego
  Lech Kaczyński ochronił swojego poprzednika przed odpowiedzialnością konstytucyjną w sprawie tajnych więzień CIA. Jako prezydent odmówił prośbie prokuratury.
 • Śledczy: Umniejszono rangę wizyty prezydenta
  Ujawniamy część dyplomatycznej depeszy (claris) między ambasadorem RP w Moskwie Jerzym Bahrem a polskim MSZ. Ambasador relacjonuje w niej spotkanie z Siergiejem Nieczajewem, dyrektorem departamentu europejskiego MSZ Rosji. Rosjanin dziwił się, że do 10 marca ich resort spraw zagranicznych nie otrzymał od naszego rządu oficjalnego potwierdzenia, czy i w jakim charakterze prezydent Lech Kaczyński przyleci do Rosji 10 kwietnia. Ambasador Bahr zanotował także, że Nieczajew ostrzegał, iż mogą być problemy z lądowaniem pod Smoleńskiem, co "DGP" ujawnił wczoraj.
 • Nikt nie powinien lądować w Smoleńsku
  Rosyjskie MSZ w marcu oficjalnie ostrzegało polskie władze, że lotnisko w Smoleńsku jest zaniedbane i nie nadaje się do przyjmowania samolotów rejsowych.  "DGP" dotarł do treści zeznań pracowników MSZ na temat tamtejszego lotniska.
 • Środowisko atakuje prawnika Kaczyńskiego
  Adwokaci atakują pełnomocnika Jarosława Kaczyńskiego. Starzy i doświadczeni prawnicy zarzucają Rafałowi Rogalskiemu uprawianie polityki i łamanie tajemnicy adwokackiej.
 • Nowe zarzuty dla podejrzanego w sprawie Olewnika
  Zaciska się prokuratorska pętla wokół Jacka K. – byłego przyjaciela Olewnika, podejrzanego o pomoc w jego porwaniu. Oskarżyciele odkryli jego malwersacje finansowe i wyłudzanie kredytów z banków. To rzuca nowe światło na dawne interesy Krzysztofa Olewnika i Jacka K.
 • prokuratura
  Personalne rozgrywki dwóch prokuratorów mogą sparaliżować najważniejsze śledztwo w Polsce. Krzysztof Parulski, szef Naczelnej Prokuratury Wojskowej, dyskredytuje nadzorującego śledztwo smoleńskie prokuratora Marka Pasionka. Tłem konfliktu są wzajemna niechęć i różnice polityczne.