• W tym meczu polscy piłkarze mieli wznieść się na wyżyny wyżyn. Wszystko po to, by zachować iluzoryczne choć szanse na grę w mundialu w 2010 roku. Zamiast wielkiej piłki w naszym wykonaniu było 2:0 dla Czechów. Teraz o wyjeździe do RPA możemy już zapomnieć. Pozostaje budować nową drużynę. A roboty jest sporo.
 • Gdy w 1977 roku Roman Polański został zatrzymany w USA, postawiono mu aż sześć zarzutów, w tym zgwałcenia 13-latki. Groziło mu nawet 50 lat więzienia. Jednak jego obrońcy dogadali się z oskarżycielami. Dlaczego więc reżyser "Pianisty" zdecydował się na ucieczkę i życie banity?
 • Palikot i Niesiołowski zakazani w PiS
  Koniec ze słownymi przepychankami, kłótniami w czasie programów telewizyjnych na żywo i ostrymi polemikami. Jarosław Kaczyński zabronił politykom PiS debatowania ze Stefanem Niesiołowskim i Januszem Palikotem. Dlaczego? Bo to się nie opłaca - tak pokazały analizy.
 • O tym, że Borys Jelcyn pil dużo, wiadomo nie od dziś. Ale dopiero teraz amerykański przywódca Bill Clinton, który wiele razy się z nim spotykał, opowiedział o niesamowitych "przygodach" pierwszego prezydenta Rosji. Jedna z nich o mało nie skończyła się międzynarodowym skandalem...
 • Tańczył krócej niż trwała minuta ciszy
  Czepianie się - tak Aleksander Szczygło skomentował krytykę, jaka spadła na Lecha Kaczyńskiego po wizycie w Spale. Prezydent ogłosił tam, że wprowadzi żałobę narodową, a potem wziął udział we wspólnym tańcu. "Taniec pana prezydenta trwał krócej niż minuta ciszy" - mówił w TVN24 szef BBN.
 • Sikorski:W Polsce będą Patrioty. Nawet bez tarczy
  "To ciekawa oferta, ale czekamy na propozycje na piśmie. Nie chcemy państwu robić nadziei" - tak o amerykańskich planach budowy nowego systemu antyrakietowego mówił Radosław Sikorski. Jak zapewniał, Amerykanie dostarczą nam baterię uzbrojonych rakiet Patriot. I to nawet, jeśli z tarczy rzeczywiście będą nici.
 • Nowa rola Jolanty Kwaśniewskiej. Była pierwsza dama 26 września zostanie twarzą Forum Równych Szans i Praw Kobiet. To platforma tworzona głównie przez działaczki SLD. "To może oznaczać początek kampanii wyborczej byłej prezydentowej" - ocenie jeden z polityków Sojuszu.
 • Nie jest wysoki, jest potężny. Ale wielką ma nie tylko posturę. Mierzący niemal 2,5 metra Turek Sultan Koesen, wpisany do Księgi rekordów Guinnessa jako najwyższy człowiek świata, pragnie się zakochać. 26-latek wyznał, że jego wielkim marzeniem jest mieć rodzinę i dzieci. Nie wiadomo, czy kandydatki na żonę muszą być wysokie.
 • Być może jeszcze w tym roku zakończy się beatyfikacja Jana Pawła II - takie nieoficjalne informacje płyną z Watykanu. Posiedzenie kardynałów, którzy zdecydują w sprawie wyniesienia papieża Polaka na ołtarze, może się odbyć w październiku. Wtedy brakować będzie tylko podpisu Benedykta XVI.
 • Szyfranta nie ma, a na jego koncie fortuna
  Od ponad pięciu miesięcy policji nie udało się znaleźć żadnych śladów, które powiedziałyby cokolwiek o tym, gdzie jest teraz zaginiony szyfrant Stefan Zielonka. Ale, jak nieoficjalnie ustaliło RMF, na koncie chorążego jest kilkaset tysięcy złotych, których do tej pory nikt nie próbował podjąć.