• Dziecko w podróży
  Wyjazd na wakacje z małym dzieckiem to nie tylko kwestia wyboru miejsca, ale też sposobu podróżowania. Jeśli wyruszamy samochodem, to trzeba zapewnić maluchowi przypiętemu do fotelika trochę atrakcji, by się nie nudził. Sposobów jest wiele.
 • Zamek w Olsztynie
  Ten Olsztyn nie leży na Warmii. Zamiast jeziora mamy tu... dno wyschniętego morza. Nad nim, na wapiennej skale wznosi się malowniczy zamek, który w jesiennej szacie wygląda zjawiskowo. Gdzie jesteśmy? W Jurze Krakowsko-Częstochowskiej!
 • Skansen
  Rodzinny urlop to nie tylko czas wypoczynku i zabaw, ale także dobra okazja do... nauki historii i etnografii. Jedno z drugim można połączyć podczas zwiedzania skansenów. Dlatego zachęcamy Was z pełnym przekonaniem - zabierzcie dziecko do skansenu.
 • Zabierz dziecko na wieś
  Gospodarstwo agroturystyczne to doskonały pomysł na rodzinne wakacje - pod warunkiem że do szczęścia nie potrzebujemy przepełnionego hotelu w modnym kurorcie i nie złożymy reklamacji na piejącego zbyt wcześnie koguta.
 • Ruchome wydmy koło Łeby
  W wakacje Łeba pęka w szwach, plaża - choć szeroka - zatkana jest do ostatniego ziarenka. Kurort tętni życiem, impreza goni imprezę. Z początkiem września wszystko się zmienia. Nie ma już tłumów ani wakacyjnego zgiełku. Dopiero teraz można kontemplować urodę przepięknej plaży, wdychać jod i aromat sosnowego igliwia.
 • Urlop na pokładzie wycieczkowca
  Leżakowanie na tarasie, mecz koszykówki, film w kinie i elegancka kolacja. Potem zabawa w klubie nocnym, rano kąpiel w basenie i jogging. A wszystko to na pełnym morzu. Statki wycieczkowe mają tę zaletę, że zwiedza się nimi świat (choć w wersji okrojonej, bo przybrzeżnej) bez zmian hoteli, pakowania i przenoszenia bagażu.
 • Wakacyjna wyprawa do Częstochowy
  Częstochowa to przede wszystkim Jasna Góra - główny ośrodek pielgrzymkowy w Polsce, centrum religijne, bezcenny zabytek i miejsce historyczne. Warto jednak zostać w mieście dłużej, zobaczyć więcej... Przekonaj się, czy Częstochowa jest ciekawym miejscem.
 • Sahara fascynuje pięknem natury i ciszą piaskowego bezkresu
  Pustynia fascynuje pięknem natury i ciszą piaskowego bezkresu. Teren ten najlepiej przemierzać na wielbłądzie lub jeepem - niestraszne im bezdroża i wydmy. Między miastami kursują wieloosobowe taksówki, w gajach palmowych-powozy i dorożki. Jest jeszcze pociąg i to jaki!
 • Od kilku tygodni przez Japonię przechodzi fala eterycznego zapachu sakury, czyli kwiatów wiśni. Trudno, by było inaczej, skoro to właśnie symbol tego kraju. Kwiaty wiśni mienią się różnymi barwami – od białego przez żółty, wiele odcieni różu po czerwony. To prawdziwa magia.
 • Wyjazdy na urlop do egipskiego Szarm el-Szejk biją w polskich biurach podróży rekordy popularności. Tylko trzygodzinny przelot, dobrze rozwinięta baza turystyczna, piękna rafa koralowa, plaże, bezchmurne niebo... A w tle góry, które niegdyś były milczącym świadkiem wydarzeń biblijnych.