• Gazeta Wyborcza manipuluje tekstem DZIENNIKA na temat "znikających bonów"
  "Gazeta Wyborcza" manipuluje tekstem DZIENNIKA na temat "znikających bonów" z pakietu antykryzysowego. Zwolnienia podatkowe dla bonów wypadły z ustawy o PIT na finiszu prac, już po uzgodnieniach w Komisji Trójstronnej. Rząd od trzech dni unika odpowiedzi na pytanie, na czyj wniosek dokonano korekty. W całej sprawie chodzi o starcie potężnych grup interesu.
 • Gra o bony wartości trzech miliardów złotych
  Bubel prawny w rządowym pakiecie antykryzysowym, który trafił do Sejmu. W projekcie ustawy po cichu, w dziwnych okolicznościach, zmieniono zapisy na temat zwolnienia z podatku bonów towarowych. Resort finansów przyznaje: projekt jest niespójny. Gra się toczy o trzy miliardy złotych.
 • Palikot wyzywa i zrywa konferencję
  Janusz Palikot zapowiedział, że złoży prywatny akt oskarżenia przeciw dziennikarzom DZIENNIKA - za opisanie kulisów jego wystąpień medialnych, zagranicznych pożyczek i nieścisłości w oświadczeniu majątkowym. Gdy chcieliśmy mu zadać pytania, zerwał konferencję prasową.
 • Palikot mówi co chce, a nie to co powinien
  Janusz Palikot nie przedstawił premierowi kluczowych dokumentów związanych ze swymi zagranicznymi pożyczkami z anonimowych źródeł. Przyznał to wczoraj sam - na konferencji prasowej. Groził za to DZIENNIKOWI: sądem, prokuraturą i pozwem na 10 milionów złotych. Ci, którzy oczekiwali od niego odpowiedzi na konkretne pytania, znowu ich nie dostali.
 • DZIENNIK: "Chętnie spotkamy się z Palikotem w sądzie"
  Janusz Palikot zapowiada, że wytoczy nam proces za teksty o pożyczkach, które dostaje z anonimowych firm zagranicą. Czekamy na pozew. Przed sądem poseł Platformy Obywatelskiej nie będzie mógł ukrywać skąd płyną i od kogo pochodzą tajemnicze pożyczki.
 • Palikot niczego nie wyjaśnił
  Po artykule DZIENNIKA na temat wielomilionowych pożyczek, które płyną z rajów podatkowych, Janusz Palikot tłumaczy się premierowi. Donald Tusk mówi, że wyjaśnienia wyglądają "dość wiarygodnie". Problem w tym, że Palikot podaje nieprawdę, o czym świadczą dokumenty.
 • DZIENNIK odpowiada Palikotowi
  Czekamy ze spokojem na działania prokuratury po doniesieniu Janusza Palikota. To jak najbardziej właściwe miejsce do wyjaśnienia, skąd i od kogo pochodzą pożyczki posła PO. Palikot zamiast oskarżać, powinien teraz powiedzieć, kto wysyła mu pieniądze. I wyjaśnić, dlaczego pisze nieprawdę w poselskich oświadczeniach majątkowych.
 • Podatkowy raj posła Janusza Palikota
  Janusz Palikot dostaje wielomilionowe pożyczki z anonimowych spółek w rajach podatkowych. Poseł PO twierdzi, że nie wie, kto jest ich właścicielem. DZIENNIK sprawdził oświadczenie majątkowe Palikota. Okazuje się, że polityk prowadzi nieprzejrzyste operacje finansowe na dużą skalę.