• Wojna w TVP. Platforma ocaliła Farfała
  TVP rządzi od dziś dwóch zwalczających się prezesów. Po południu zbuntowani członkowie rozwiązanej rady nadzorczej wybrali na szefa telewizji Sławomira Siwka. Tej decyzji nie uznaje Piotr Farfał i grozi "buntownikom" prokuratorem. Chaos na Woronicza potrwa co najmniej do przyszłego tygodnia. Wówczas sąd zdecyduje, czy podjęte dziś decyzje są zgodne z prawem.
 • TVP forsuje Libertas. Kosztem PiS
  To kandydat Libertas, a nie PiS, będzie gościem ostatniego wydania programu publicznej telewizji "Młodzież kontra..." przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. I to pomimo że od kilku tygodni na udział w programie TVP Info czekał poseł Prawa i Sprawiedliwości Paweł Kowal.
 • Giertych: Nie wziąłem od TVP pieniędzy
  "Kilku członków rady nadzorczej TVP zwróciło się do mnie z prośbą o opinie, więc ich udzieliłem" - mówi DZIENNIKOWI Roman Giertych. Były wicepremier i lider LPR wzbudził w niedzielę sensację, gdy ogłosił, że przygotował dla zarządu oraz rady nadzorczej dwie opinie prawne. "Moje opinie prawne nie były formalnym zleceniem i nie wziąłem za nie pieniędzy" - podkreślił Giertych.
 • Ludzie PiS wyrzucani z pracy w telewizji
  Nowy zarząd telewizji publicznej przeprowadza czystki w regionach. DZIENNIK dowiedział się, że właśnie zwolniono szefów pięciu ośrodków regionalnych. Nasi rozmówcy twierdzą, że to kolejny przejaw walki Ligi Polskich Rodzin i Samoobrony, które teraz kontrolują TVP, z Prawem i Sprawiedliwością. "To już upolitycznienie TVP, ale upartyjnieniem" - mówi nam zawieszony wiceprezes TVP Sławomir Siwek.