• Ścianka powraca! Na koncerty i do studia
  Reedycja debiutanckiego krążka trójmiejskiej formacji, "Statek kosmiczny", to dobry pretekst, aby przypomnieć sobie, jak brzmią starsze, ale nie tylko, utwory kapeli w wersji live. Po dłuższej przerwie zespół Ścianka wraca do koncertowania.
 • Lou Rhodes - "One Good Thing"
  Wypadkowa wzniosłych poetycznych piosenek Lamb, klimatycznych pasaży The Cinematic Orchestra i liryczności Portishead, idealny balans miedzy folkowym ciepłem, popowym urokiem, jazzową elegancją - oto, co znajdziecie na ukazującej się 29 marca nowej płycie wokalistki grupy Lamb "One Good Thing".
 • Kończą się bilety na kanadyjskiego Sinatrę
  Kończą się bilety na poznański koncert Matta Duska, artysty porównywanego często z legendarnym Frankiem Sinatrą. Na zorganizowanym w ramach Poznań Jazz Fair koncercie 5 marca w CK Zamek muzyk będzie promował swoją najnowszą, bestsellerową płytę "Good News".
 • Biff Ano
  Aż o 10 nagród polskiej branży muzycznej powalczą w tym roku Katarzyna Nosowska i grupa Hey, o siedem - Tomasz Lipnicki i Lipali oraz formacja Biff, pięć - zespół Behemoth. O tym, kto odleci z największą liczbą skrzydlatych statuetek przekonamy się podczas gali wręczenia nagród 19 kwietnia.
 • Mroczna Groove Armada śpiewa o Warszawie
  Jeden z najlepszych zespołów wykonujących muzykę taneczną na żywo, brytyjski duet Groove Armada, 22 lutego zadebiutował z nowym albumem. Jednym z singli "Black Light" jest kawałek poświęcony stolicy Polski. "Miastu mrocznemu i pełnemu majestatu" - jak opowiadał nam jeden z muzyków duetu.
 • Merzbow i Wolf Eyes zagrają we Wrocławiu
  21 maja we wrocławskim klubie Firlej zapowiada się prawdziwym maratonem muzyki z gatunku noise. Z hałaśliwym występem zapowiedział się solowy projekt japońskiego kompozytora - formacja Merzbow. Na scenie pojawią się także Amerykanie z grupy Wolf Eyes i kilka polskich kapel.
 • Pierwsza odsłona trylogii Matthew Herberta
  Pierwsze dzieło z konceptualnej trylogii, którą szykuje Anglik - album "One One" - ukaże się 5 kwietnia. Dzieło niezwykłe, bo Herbert jest autorem każdego dźwięku na płycie, co oznacza, że nie tylko opanował grę na nowych instrumentach, lecz również zadebiutował jako wokalista.
 • Sabaton zagra nową płytę w słynnym zamku
  W niesamowitej scenerii zamku w Malborku 4 czerwca wydarzy się coś równie niesamowitego: pierwszy polski koncert Szwedów z formacji Sabaton po wydaniu nowego albumu "Coat Of Arms". Ten występ poprzedzą popisy grup Blaze Bayley i Turbo. Całą imprezę odpali lokalna formacja Lont.
 • Symfonie i opery według Jeffa Becka
  Brytyjski gitarzysta rockowy nagrał nową płytę. Dzieło zatytułowane "Emotion & Commotion" może się okazać sporym zaskoczeniem dla rzeszy sympatyków gitarzysty. Muzyk wzorem Rod Stewarta wziął bowiem na warsztat amerykańskie standardy oraz dzieła operowe.
 • Dillinger Escape Plan wyłączy ci telewizor
  Metalowcy z Dillinger Escape Plan przygotował wyjątkowe wydanie nowego longplaya zatytułowaego "Option Paralysis". Kompaktowa wersja albumu zaopatrzona została w niezwykły gadżet, który pozwoli słuchaczom odciąć się od niechcianych przekazów medialnych i skupić na muzyce.