• Dokument o Michaelu Jacksonie, który wyreżyserował rozbudził w nim apetyt na widowiska tworzone z olbrzymim rozmachem, a co za tym idzie, sporym budżetem. Najwyraźniej zamachem na wizję artystyczną remake'u obrazu "Footloose" Kenny Ortega odczytał dużo mniejszy niż się spodziewał budżet filmu. Dlatego zwolnił posadę reżysera.
  • O przygodach kolejnego pokolenia słynnej rodziny Griswoldów powstanie film. Reżyser David Dobkin przekona, że niezdarność i głupota są dziedziczne. Chevy Chase i Beverly D'Angelo z kultowej serii komedii "W krzywym zwierciadle" ruszą na podbój Ameryki, ale już jako dziadek i babcia.
  • Gwiazda Oscarowego dzieła Romana Polańskiego wystąpi w przygotowywanym remake'u kultowego obrazu science-fiction z 1987 roku. Film będzie nosił tytuł "Predators" i wystąpi w nim plejada gwiazd kina akcji.
  • Hannibal, Baracus, Buźka, Szalony Murdock - tę czteroosobową ekipę dzielnych facetów zna każdy fan popularnego serialu "Drużyna A". Wkrótce walczący z najgorszymi przestępcami komandosi zagoszczą na dużym ekranie. Ruszyły zdjęcia do kinowej wersji "The A Team" w zupełnie nowym składzie.
  • Pamiętacie demoniczną opowieść o hollywoodzkim scenarzyście? Jeden z najlepszych filmów Ethana i Joela Coenów doczeka się kontynuacji. Na zakończonym 19 września festiwalu w Toronto bracia zdradzili, że chcą nakręcić sequel z Johnem Turturro w roli głównej.
  • Szkoła w Hogwarcie i inne utrwalone w książkach J.K. Rowling oraz ich adaptacjach filmowych miejsca czarodziejskiego świata Harry'go Pottera plus szereg niezwykłych atrakcji czekają na fanów bestsellerowej sagi na Florydzie. Inspirowany światem adepta sztuk magicznych park rozrywki ruszy wiosną 2010 roku.
  • W zagorzałym kinomanie, któremu przeszkadza się w kinie, budzą się potwory. W kinomanie pokroju duńskiego reżysera Larsa von Triera budzi się Antychryst. Zobaczcie filmik, który jest wymownym ostrzeżeniem przed zawracaniem głowy ludziom w kinie. Zwłaszcza, jeśli są oni przypadkiem Larsem von Trierem.
  • Projektował już ubrania i perfumy, ostatnio zaś ten znany amerykański kreator mody postanowił zaprojektować... film. Dzieło Toma Forda "A Single Man" debiutowało na zakończonym 12 września festiwalu w Wenecji tak udanie, że grający w nim główną rolę profesora-geja Colin Firth otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora.
  • Z połączenia aktorskiego kunsztu Jeffa Bridgesa i reżyserskiej brawury braci Coen 11 lat temu powstał znakomity komediowy kryminał "Big Lebowski". Wiele wskazuje, że twórcy odświeżą współpracę. Dla Bridgesa szykuje się ponoć główna rola w remake'u westernu z Johnem Wayne'em, jaki planują Coenowie.
  • Wszyscy znamy i uwielbiamy jego "Pulp Fiction", "Jackie Brown" i "Kill Bill". A jakie filmy uwielbia mistrz kina? Posłuchajcie Quentina, który opowiada o najlepszych dwudziestu obrazach od 1992 roku, czyli dnia debiutu jego rewelacyjnych "Wściekłych psów".