• Ulgi i zmiany w emeryturach są kosztowne, a zapowiedzi zmian podatkowych niekonkretne. DGP przyjrzał się propozycjom Jarosława Kaczyńskiego na poprawę sytuacji w kraju, które ogłosił w niedzielę. Ile by kosztowały? Oto obliczenia.
 • Złoty, zdjęcie ilustracyjne
  Rząd chciał uzdrowić sytuację w systemie emerytalnym. Eksperci ostrzegają jednak, że pomysły Tuska tylko wywrócą system - jest bowiem prosty sposób uzyskania wyższych świadczeń, który wydrenuje budżet ZUS.
 • Traktor na polu
  KRUS musi ustalić wysokość obowiązkowych składek zdrowotnych dla rolników w zależności od wielkości gospodarstwa. Podstawą będzie hektar przeliczeniowy będący obecnie podstawą do ustalenia wysokości podatku gruntowego. Tak wynika z projektu ustawy skierowanego do Sejmu.
 • Policjanci uciekają na emerytury
  Funkcjonariusze służb mundurowych masowo składają wnioski o emerytury. Boją się zapowiadanej od trzech lat, ale wciąż odkładanej, reformy systemu emerytalnego. Traci na tym budżet, który już teraz na świadczenia mundurowe wydaje 6,5 mld zł rocznie. Jeśli reforma zaraz się nie skończy, kwota ta szybko wzrośnie.
 • Rząd każe dłużej pracować mundurowym. Oto plan
  Rząd chce wydłużyć z 15 do 25 lat minimalny staż służby uprawniający żołnierzy i policjantów do przejścia na emeryturę. Wprowadzi też dla nich wiek emerytalny wynoszący 55 lat. Obecnie mundurowi mogą bez względu na wiek odchodzić na emeryturę po 15 latach służby.